Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

SAMSUN’DAN İDLİB’E 13 TIR YARDIM GÖNDERİLDİ

Samsun Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesi öncülüğünde toplanan 13 tır insani yardım, Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Samsun Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesi öncülüğünde toplanan 13 tır insani yardım, Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Uğurlama törenine İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik,İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İbrahim Güven Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner’de katıldı.

‘YARIN BİZİM SINIRLARIMIZ GÜVENDE OLMAYACAKTI’
Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesi ile Samsun Müftülüğün organizesinde “Yolun İyilik Olsun, Yardımların İdlib’de Buluşsun” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, Samsun ‘da 13 tır yardım toplandı. Batı Park’ta tırların uğurlanması için düzenlenen törende konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, yardım kampanyasına katılan herkese teşekkür etti Vali Kaymak, devletin bölgede yaptığı operasyonlar sayesinde Türkiye’ye yönelen göç dalgasının durdurulduğuna dikkati çekerek, “Biz oraya müdahale etmeseydik yarın bizim sınırlarımız güvende olmayacaktı. Ordumuz orada Türkiye’nin güvenliği için, Samsun ‘un güvenliği için orada şehit oldular. Şehitlerimize tekrar rahmet diliyoruz. Mehmetçiklerimize dualar ediyoruz. Allah onları korusun, kollasın” dedi.

‘MAĞDURİYETLERİNİ TELEVİZYONDAN İZLİYORUZ’
Birlik ve beraberliğe sahip çıkıldığı müddetçe Türkiye Cumhuriyeti’nin parçalanamayacağına vurgu yapan Vali Osman Kaymak,“Bu topraklar kolay coğrafya değil. Buralarda bizi rahat bırakmak istemiyorlar. Ama onlara karşı verebileceğimiz en güzel cevabımız birlik ve beraberliğimiz. Yardımlaşmanın, merhametin gücünü burada görüyoruz. Oradaki insanların mağduriyetlerini televizyondan izliyoruz. Garip ve gurebayı koruyan olalım. Çünkü onlar orada garipler. İnşallah bu yardımlar gidecek, o gariplerin bir derdine derman olacak. Onlar da bize dua edecekler. Şüphesiz biz inanan insanlarız. Bu dualar anında Rabbimize ulaşacak. İnşallah bu, dünyanın da huzuruna vesile olacaktır” diye konuştu.

Samsun Müftü Vekili Abdullah Bilece’nin yaptığı duanın ardından kuru gıda ve temizlik malzemelerinin bulunduğu 13 tır, İdliblilere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ