Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ŞAFAK AYGÜL: “BU ZORLU DÖNEMDE MEDİBAFRA HASTANESİ OLARAK 7/24 HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ”

Devlet, korona virüs ile mücadelede, özel hastanelerde tedavi görecek hastalarla ilgili detaylar ve bu hastanelerin salgın yükünü kaldırıp kaldıramayacağını tartışıyor.

Devlet, korona virüs ile mücadelede, özel hastanelerde tedavi görecek hastalarla ilgili detaylar ve bu hastanelerin salgın yükünü kaldırıp kaldıramayacağını tartışıyor.

Sağlık Bakanlığı, korona virüs ile mücadele için özel ve vakıf hastaneleri pandemi hastanesi ilan etme kararı alırken, özel hastanelerde tedavi görecek olan hastalarla ilgili detaylar ve özel hastanelerin bu yükü kaldırıp kaldıramayacağı da tartışmaya açıldı.

ŞAFAK AYGÜL: “HALKIMIZIN 7/24 HİZMETİNDEYİZ”

Yetkililer, tedavi görecek hastalarla ilgili detaylar ve bu hastanelerin salgın yükünü kaldırıp kaldıramayacağını tartışırken, Özel MediBafra Hastanesi Bafra’da ve bölgede hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özel MediBafra Hastanesi Genel Müdürü Şafak AYGÜL şu ifadeler yer verdi;

“Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Birlikte atlatmaya çalıştığımız bu zorlu günlerde ülkemizdeki insanların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunabilmek üzere biz de sorumluluğumuzu üstlendik ve ihtiyaç olduğunda #EvdeKalBizGeliriz dedik.

Sağlık Bakanlığı’nın genelgesine istinaden ülke genelindeki koronavirüs mücadele seferberliğine dahil olarak halkımıza hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

ŞAFAK AYGÜL: “MÜMKÜN OLDUĞUNCA EVDE KALMAMIZ GEREKLİ”

Özel MediBafra Hastanesi Genel Müdürü Şafak AYGÜL, bu zorlu dönemde acil bir durum olmadığı sürece evden çıkılmaması gerektiğini vurguladı.

“Bu bağlamda 2009 yılından bugüne, bu ülkeye hizmet eden bir sağlık grubu olarak bir taraftan Sağlık Bakanlığı’nın liderliğinde Koronavirüs salgınıyla mücadele etkin şekilde yer alırken, diğer taraftan kronik rahatsızlıklara sahip kişilerin tedavilerinin sürdürülmesi ve diğer herkesin sağlık ihtiyaçlarının karşılanabilmesinin de toplum sağlığı açısından son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle evde kalmamız gereken bu zorlu dönemde başta;

Bağışıklık sistemi zayıf olanların,

Kronik akciğer hastalığı ve astımı olanların,

Böbrek, karaciğer ve kalp/damar hastalıklarına sahip olanların, bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar kullananların,

Hipertansiyon sorunu olanların,

Gebelerin,

Yüksek ateş, kırgınlık, öksürük, nefes darlığı gibi şikayeti olanların tedavilerine devam edebilmelerinin kritik önemde olduğunu bildiğimiz için sağlık hizmetlerinin herkes için güvenli şekilde sürdürülebilir olmasını amaçladık.

Tüm sağlık ihtiyaçlarına yönelik telefonla her branştan hekim ve psikolog görüşmesinden evde muayeneye ve radyoloji hizmetlerine, hemşire hizmetlerinden tetkiklere uzanan birçok sağlık hizmetini, ihtiyaç duyanlara evlerinde güvenle sunabilmek için hazırlıklarımızı tamamladık.” İfadelerini kullandı.

“BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI”

Bakanlık ile özel hastaneler arasındaki görüşmelerle detaylara ilişkin çözüm aranırken, özel hastanelere giden vatandaşların ücret ödememesi ve hatta özel hastanelerin bu süreçte kamulaştırılması gerektiği bazı çevrelerce dile getirilen öneriler arasında.

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle sağlık kuruluşlarındaki yoğunluğun en aza indirilmesi ve sağlık personeli üzerindeki yükün azaltılması amacıyla bazı yeni tedbirler aldı ve geçtiğimiz günlerdeki genelgesiyle özel ve vakıf hastanelerini de pandemi hastanesi ilan etti.

Buna göre, bünyesinde enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar uzmanı hekimlerden en az 2’si olan hastaneler pandemi hastanesi kabul edilecek. Pandemi hastanesi olarak belirlenen kuruluşlarda 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunma şartı aranacak.

Pandemi hastanelerinin yetersiz kaldığı yerlerde 2. basamak erişkin yoğun bakım ünitesi bulunan hastaneler de pandemi hastanesi olarak hizmet verecek. Hastanelerde, pandemi hastalarına ayrılmış bir klinik ve bir yoğun bakım ünitesi belirlenecek ve üniteler bu vakalar için rezerve edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ