Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

EYÜP ATMACA’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Cezzar İnşaat ve Cezzar Finans Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp ATMACA, Miraç kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Cezzar İnşaat ve Cezzar Finans Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp ATMACA, Miraç kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

ATMACA, Miraçın, insanlığın kurtuluşu için gönderilmiş olan Hz. Muhammed’e (SAV), ‘semaya’ yaptırılan mukaddes ve manevi bir yolculuk olduğunu ifade etti.

İş Adamı Eyüp ATMACA günün anlamı ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu yolculuk, Mescid-i Haram’dan başlayıp Mescid-i Aksa’ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur. Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir.

Resulullah Aleyhisselamın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz.

Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için bilhassa ayrı bir öneme sahiptir.

Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor.

Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu vesile ile, bu mübarek gecenin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm İslam aleminin ve Bafralı hemşerilerimin Miraç Kandilini kutlarım” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ