Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

METİN GENÇÇAKIR: “BAFRA’DA 1700 TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI DEZENFEKTE ETME ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI”

İBRAHİM ALAÇAMLI ÖZEL HABER

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının çalışmalarıyla Bafra genelinde 1700 toplu taşıma aracı, Korona Virüs önlemleri kapsamında dezenfekte ediliyor.

Konusunda uzman ekipler tarafından minibüs, taksi, dolmuşlar ve servisler başta olmak üzere, İlçe genelinde 1700 toplu taşıma aracında dezenfekte çalışmaları süratle devam ediyor.

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmalarının bundan sonra aralıksız süreceğini söyledi.

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, çalışmaların Korona Virüs ve benzeri salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarındaki riski azaltmaya yönelik olduğunu belirtti.

GENÇÇAKIR, bilhassa dezenfekte ekiplerinin özellikle yolcuların oturduğu koltukları ve tutamaçları titizlikle dezenfekte ettiklerini vurguladı.

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, şöyle konuştu;

“Günde binlerce yolcu toplu taşıma araçlarına biniyor. Görüldüğü üzere virüs salgını var. Yolcular bu araçlara biniyor. Araçlara inip binerken, her tarafı eliyle tutuyor. Bu uygulamamız virüse karşı iyi bir önlem oldu. Bu konuda önlem almamızın gayet doğru olduğunu düşünüyorum. Bu uygulamayı dün de gerçekleştirdik, bugün ise çalışmalarımızı Bafra Devlet hastanesi önündeki Dolmuş Durakları ile devam ettirdik. Yolcularımız da biz de çok memnunuz. Bu önlemler tarafımızdan aralıksız olarak devam edecektir.” Dedi.

GENÇÇAKIR: “DEZENFEKTENİN ETKİ SÜRESİ 20 GÜNDÜR”

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, konuşmasını şöyle devam ettirdi;

“İbrahim bey, sen bize yıllardan bu yana yakın bir kardeşimizsin. Çalışmalarımızı geçmişten günümüze kadar takip ediyorsun. Ancak bu Korona Virüs görüldüğü üzere can alıyor. Bizler de tedbir alıyoruz. İlçemizde faaliyet gösteren tüm dolmuş, minibüs, servis v.b. toplu taşıma araçlarımızı, Samsun’dan gelen Özel bir firmaya dezenfekte yaptırıyoruz.

Etki süresinin 20 gün olduğunu biliyoruz. Özel dezenfektan malzemelerle “Sisleme” tekniğiyle dezenfekte ediliyor.

İnşallah ülkemizde alınan bu tedbirlerle bu sorunu çok büyük sıkıntılar yaşamadan hep birlikte atlatacağız. Bütün herkesin tedbirli olması gerekir. Sorumluluk almamız lazım. Yapılan uyarılara dikkat etmemiz lazım. Bu arada panik yapmadan da hayatımıza devam etmemiz lazım.” İfadelerini kullandı.

GENÇÇAKIR: “DEZENFEKTE ATAĞIMIZ ARALIKSIZ OLARAK DEVAM EDECEK”

Bafra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR;

“İbrahim bey, görüldüğü üzere başta Sayın Kaymakamımız Cevdet ERTÜRKMEN, Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ ve Biz Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak, halkımız için her türlü tedbirleri bundan sonra da pür dikkat alarak, mücadelemize devam edeceğiz.

Bafra’mızın mutlu olduğu yerde bizler de mutlu olacağız. Korona Virüs vakasından dolayı, araçlarımızın tümünü periyodik aralıklarla ilaçlatarak sağlıklı bir hizmet sunmaya devam edeceğiz. Halkımızın güvenini kazanmak için, ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız.

Onların güvenini kazanamadığımız sürece kendimizi bir hiç olarak sayıyoruz. Halkımızın sağlıklı ve sıhhatli olması bizim için bir onurdur. Biz ekonomiden ziyade, halkımızın sağlığını düşünüyoruz.

Tedbir biz idarecilerden, takdir Allah’tandır…

İnşallah Allah sağlıklı ve sıhhatli güzel günler nasip ederse, Bafra’mıza Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.

Bafra’mızın bu salgını en sağlıklı bir şekilde atlatacağına ben gönülden inanıyorum. Bizim eksikliklerimiz olduğu zaman da halkımız bizleri uyarırlarsa bizde daha güzel önlemler alırız. Onların desteklerine ihtiyacımız var.

Biz hem şoförlerimizin hem de halkımızın yanında olacağımızı taahhüt ettik. Ömrümüz olduğu sürece de Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak her zaman Bafra’mızı ve Bafralıyı ön planda tutarak hizmetimize devam edeceğiz.” Dedi.

KAYMAKAM CEVDET ERTÜRKMEN: “KORONA VİRÜS İLE İLGİLİ BAFRA GENELİNDE ADETA SEFERBERLİK İLAN ETTİK”

Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN, bugün Bafra Devlet Hastanesi güzergahında hizmet veren Dolmuş Duraklarındaki dezenfekte çalışmalarına, yoğun programından dolayı, gelemediğini ama çalışmaların halen devam ettiğini bir an evvel program sonrası buraları ziyaret ederek, çalışmaları yerinde bizzat inceleyeceğini ifade etti.

Kaymakam ERTÜRKMEN, Bafra’da ki Korona Virüs (Covid-19) çalışmaları ile ilgili şöyle konuştu;

“Korona Virüs (Covid-19) hastalığıyla ilgili Bafra İlçe genelinde adeta Seferberlik ilan ettik. Ekiplerimizle her türlü tedbiri alarak, uygulamaya koyduk.

Dezenfekte çalışmalarımız Bafra’mızın her alanında süratle ve aralıksız devam ediyor.

Bilindiği üzere Korona Virüsün etkisinin dünyanın birçok ülkesinde yayıldığını hep birlikte müşahede ediyoruz. Türkiye’nin başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere ilgili tüm Bakanlıklarımızın, hastalığın ortaya çıktığı ilk günden itibaren, konunun üzerinde hassasiyetle durduğunu ve her türlü tedbirin bundan sonra da alınmaya devam edildiğini memnuniyetle takip ediyoruz.

İlçemiz Bafra’mızda da herkesin gördüğü üzere, dezenfekte çalışmaları her alanda konusunda uzman ekipler tarafından sürdürülüyor.

Halkımızın sosyal medya hesapları üzerinden gerçek dışı paylaşımlar yaptığını da üzülerek görüyoruz.

Halkımızdan isteğimiz, resmi kurumların yaptığı açıklamaların ve uyarıların dışında bu tür asılsız haber ve paylaşımları dikkate almamalarıdır.

Biz Bafra olarak, kimse endişeye kapılmasın. Panik yapmasın. Her türlü tedbiri aldık ve almaya da devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ