Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

3. DÜNYA ALPAGUT ŞAMPİYONASI BURSA’DA DÜZENLENECEK

3. DÜNYA ALPAGUT ŞAMPİYONASI BURSA’DA DÜZENLENECEK

3, Dünya Alpagut Şampiyonası Bursa’daki ileri gelen işadamlarımızdan,Erabeton Firması yöneticilerinden, Karadeniz’li hemşehrimiz Alpagut Türkiye Federasyonu Başkanı Cemal ERSOY’un girişimleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 20-22 Kasım 2020 tarihinde Bursa’da yapılacak.

Son iki yıldır Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılan Dünya Alpagut Şampiyonası, bu yıl Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa’da yapılacak. Şampiyonanın tanıtım toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, alpagutun spordan öte yüzlerce yıl öncesine dayanan Türk kültürünün önemli bir parçası olduğunu söyledi.

3, Dünya Alpagut Şampiyonası’na hazırlanıyor. Son iki yıldır Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de yapılan Dünya Alpagut Şampiyonası, bu yıl Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 20-22 Kasım 2020 tarihleri arasında 40’ı aşkın ülkeden yaklaşık 650 sporcunun iştirakiyle Bursa Nâim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirilecek. Ülkemiz ve Bursa’nın uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlayacak şampiyonanın tanıtım toplantısı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Alpagut Türkiye Federasyonu Başkanı Cemal Ersoy ve Dünya Alpagut Federasyonu Teknik Direktörü ve Avrupa Federasyonu Başkanı Tuncay Meriçli’nin katıldığı toplantıyla Merinos AKKM’de yapıldı.

Dünya Alpagut Şampiyonası’nın 2018 ve 2019 yıllarında Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de yapıldığını hatırlatan Alpagut Türkiye Federasyonu Başkanı Cemal Ersoy alpagutun bir anlamda Türklerin hayat ve spor felsefesi olduğunu vurguladı. Günümüzde karate, judo, güreş, jiu-jitsu ve tekvando gibi adlarla sergilenen spor dallarının aslında alpaguttan alındığını ifade eden Ersoy, “Ama ne yazık ki biz şampiyonalarda salonlara girdiğimizde başka ülkelerin bayraklarına selâm veriyoruz. İlk kez kardeş ülke Azerbaycan’da gerçekleştirilen faaliyetle ata sporumuz alpagut 40’ı aşkın ülkeyi sardı. Alpagut Türk sporu olarak anılacak ve bu spor bizim bayrağımızın altında, bizim ahlâkımızla, bizim an’anelerimizle yapılacak. Şampiyonamızın ana sponsorluğunu üstlenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bizler Karadenizli’ler olarak Alpagut Türkiye Federasyonu Başkanı Cemal Ersoy hemşehrimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

HABER: HARUN ŞEN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ