Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

“YÖN VEREN VE IŞIK TUTAN GENÇLER OLARAK KENDİNİZİ YETİŞTİRİN”

Canik ilçesindeki 3’üncü Sınıf liseli öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ve Samsun Valiliğin desteğiyle Canik Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyunu büyük bir beğeni kazandı.

Canik ilçesindeki 3’üncü Sınıf liseli öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ve Samsun Valiliğin desteğiyle Canik Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyunu büyük bir beğeni kazandı.

Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyununu ayrıca, Vali Yardımcıları İbrahim Avcı ve Hasan Öztürk, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İbrahim Güven, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, okul müdürleri ve öğrencileri ilgi ile izledi.

‘SİZLER BU MESAJLARI EN İYİ ŞEKLİDE ALDINIZ’
İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla Valiliğimizin himayelerinde ilimizde 12.’si Canik Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyununun ardından Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Bugün burada sanatçılarımız ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyununu çok güzel oynadılar. Gerçekleri bu oyunla çok güzel bir şekilde gösterdiler. Bu güzel başarılı oyunlarından dolayı öncelikle onları tebrik ediyorum. Tiyatronun da bu sayede güzelliğini de öğrenmiş olduk. Gerçekten bu arkadaşlarımız bu oyunu duyarak ve hissederek oynadılar. Bu oyunda gerçekten çok güzel mesajlar vardı. Sizler bu mesajları en iyi şeklide aldınız. Oyunda anlatıldığı gibi bu illete bulaşan gençler tam sizin yaşlarınızda bu illete kapılmışlar. Sizlerin artık bu oyundan sonra birer Yeşilay Gönüllüsü gibi bu illetten uzak duracağınıza ve bu illeti kullanmayacağınıza inanıyoruz. Diğer arkadaşlarınızın da bu hastalıklardan, bu illetten, uyuşturucudan ve sigaradan uzak durması konusunda artık her birinizi birer elçi tayin ediyoruz. Artık bu saatten sona her biriniz bu işin uzmanı olarak hayata devan edeceksiniz” dedi.

‘BU ŞEKİLDE HAYAT ÇOK DAHA GÜZEL OLACAKTIR’
Öğrencilere bugün eve gidince anne ve babanıza sarılın ve ellerini öpün diyen Vali Osman Kaymak, “Eve gidince mutlaka anne ve babanızla sohbet edin. Gün içerisinde yaşadıklarınızı onlara anlatın, anlatmaya çalışın. Anne ve babaların mutlaka çocuklarını dinlemesi gerekiyor. Aile içerisinde dayanışmayı sürdürelim. Aile arasında iletişim koptuğu zaman bu sorunlar başlıyor. O anlamda televizyon, bilgisayar ve telefonları elinizden bir tarafa bırakarak bizim başlatmış olduğumuz kitap okuma kampanyalarını takip edin ve onlara katılın. Göreceksiniz ki, bu şekilde hayat çok daha güzel olacaktır. Çünkü bunların çoğunun başında her ne kadar üniversiteyi bitirseniz bile cahillik ve bilgisizlik var. Heves ve isteklerine gem vuramamak, kendine hakim olamamak var. Allah hepimizi bu dertten uzak eylesin” şeklinde konuştu.

‘SANATLARINI GÜZEL BİR ŞEKİLDE İCRA ETTİLER’
Daha güzel yaşama konusunda öğrencilerin kendisine söz vermesi gerektiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Anne ve babanızı üzmeden, gerçek bir aile ve örnek insanlar olarak yaşayın. Çünkü bizler sizleri çok seviyoruz. Bu tiyatro oyunu ilimizin çeşitli ilçelerinde ve il merkezinde olmak üzere bu gün 12.’si düzenleniyor. Ben de bugün sizlerle beraber bu tiyatro oyununu ilk defa izledim. O yönüyle İçişleri Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. İşini samimiyetle yapana hep saygı duymuşumdur. Bu arkadaşlarımızda bugün burada sanatlarını güzel bir şekilde icra ettiler. Ben bundan mutlu oldum. Sizlerin de işlerinize en güzel şekilde sahip çıkmanızı istiyorum. Derslerinize iyi çalışın, ülkemize ve geleceğimize yön veren, ışık tutan gençler olarak kendinizi yetiştirin. Bu ve bunun gibi illetten kendinizi ve çevrenizdeki arkadaşlarınızı uzak tutun. Hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaşantı diliyorum.” diye konuştu.

Vali Osman Kaymak, konuşmasının ardından ‘Bağımlılıkla Mücadele’ konulu tiyatro oyununu sergileyen tiyatro oyuncularına çiçek verdi.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ