Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK VE HAYATA KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1’inci döneminin sona ermesi dolayısıyla İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı 1’inci döneminin sona ermesi dolayısıyla İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Karne dağıtım töreni için okula gelen Vali Osman Kaymak’a, İlkadım Yeşilyurt Demir-Çelik İlkokulu Müdürü Hüseyin Fişekçi okul hakkında bilgi verdi. Karne törenine ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Balcı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ’de yerini

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ
Samsun’da 263 bin öğrencinin karne aldığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bugün yavrularımızın birinci yarıyıl dönemi bitti ve karnelerini verdik. Öğrencilere tavsiyemiz tatil vesilesi ile dinlenmeleri, görmedikleri yerleri gezmeleri, bol bol kitap okumalılar. Yarıyıl tatilini çok iyi değerlendirmeliler. Birinci yarıyıl da notları düşük olan yavrularımızın tatili de fırsata çevirebilirler. Biz her zaman öğrenci ve velilerimizin yanında olacağız. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi

ÇOK KIYMETLİ VE DEĞERLİDİR
Değerli arkadaşlar, eğitimimizin en temel taşlarından biri öğretmenlerin olduğunu hatırlatan Vali Osman Kaymak,” Çocuklarımız hepimiz için çok kıymetlidir. Ülkemizi ve geleceğimizi önemsiyoruz. Çocuklarımızın okullarında kaliteli eğitim almalarını ve iyi bir insan olarak geleceğe hazırlanmalarını çok önemsiyoruz. Her şey sizlerin elindedir. Bizler için öğretmenler çok kıymetli ve değerlidir. Bugün Samsunumuzda bin 175 okulumuzda 263 bin öğrenci karne alacaktır. Samsun kamu, özel okullarımız ve 2 üniversitesi ile bir eğitim kentidir. Devletimiz gerekli altyapıları oluşturarak bu sene sonunda inşallah bütün okullarımız ikili eğitimden tekli eğitime geçecektir” diye konuştu

KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ
Son yıllarda mevzuatta değişikliklerinin yapılığını söyleyen Vali Osman Kaymak,” Öğretmen arkadaşlarımız çok iyi takip ediyorlar. Artık çocuklarımızın ezberci eğitimden uzak, kendi kendine bir şey yapabilen, yorumlayabilen ve daha doğrusu ayakları üstünde durabilen bir gençlik ve çocuklar istiyoruz. Tasarım beceri atölyeleri hayatımıza girdi. Çocuklarımıza yeni bir şeyler katıyor. Öncelikle çocuklarımızda büy üğüne saygı, küçüğe sevgi, merhamet, eşitlik, adalet ve insan sevgisinin olması gerekir. Milli Eğitim Bakanlığımızın ‘2023 Eğitim Vizyonu’ bizler için çok anlamlı ve çok güzel hedefler çiziyor”dedi.

‘EN KIYMETLİ VARLIKTIR’
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocuklara tatilde ödev yerine aileleri ile vakit geçireceği görevler veriliyor vurgusu yapan Vali Osman Kaymak,” Bunların arasında, toplanın çocuklar yoğurt mayalıyoruz, sil süpür parlat, evi temizlemek yetmez sizi sokağa alalım, Türkiye haritası çiziyorum ve ellerimiz konuşsun gibi eğlenceli görevler yer almaktadır. İşin büyük kısmı siz öğretmenlerimizdedir. Arkadaşlar tek bir fert dahi feda edilemeyecek kadar kıymetlidir. İnsan Allah’ü Teâlâ’nın yarattığı en kıymetli varlıktır. Hepsine sahip çıkmak ve hayata kazandırmak zorundayız. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilelebet savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için cefakarca çalışan ve bugünlere gelmemizi sağlayan tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okula başlayan 1-A, 1-B ve 1-C sınıfındaki minik öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer protokol üyeleriyle birlikte öğrencilerin karne ve hediyelerini dağıtarak, iyi tatiller diledi.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ