Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAFRA’DAN DÜNYAYA AÇILAN FİRMA “AYSUNZADE TEKSTİL”

1989 yılında Bafra’da açtığı küçük bir atölyede Tekstil işine başlayan Aysunzade Tekstil, “Anadolu’da üretim yapılıyorsa kaliteli değil” anlayışını kırmayı başardı.

1989 yılında Bafra’da açtığı küçük bir atölyede Tekstil işine başlayan Aysunzade Tekstil, “Anadolu’da üretim yapılıyorsa kaliteli değil” anlayışını kırmayı başardı.

Aysunzade Tekstilin Kurucu Ortağı İş Kadını Aysun MACİT, 1989 yılında sadece Bafra’da küçük bir atölyede tekstil işi yapan firmayken, artık Türkiye’nin 81 iline  satış yaptıklarını, Katar ve Mısır gibi ülkelere ihracat gerçekleştirdiklerini anlatıyor. 

Şirketin kurucusu ortağı Aysun MACİT, Aysunzade Tekstilin hikayesini ve geleceğe yönelik hedeflerini Haber sitemize şöyle anlattı:

Tekstil sektöründe küçük bir atölyede üretim yapıyorduk. İşlerimiz umduğumuz gibi gitmeyince bir dostumuzun önerisiyle ve en önemlisi eşim Hüseyin MACİT’ in sonsuz destekleriyle tekstil sektöründe bir sıçrama gerçekleştirdik

Başarımızın temelinde aslında bölgede üretilen bir ürünün kaliteli olmadığı algısını yıkmak vardı. 

Hem bölgemizde hem de Türkiye’nin bazı bölgelerinde ne yazık ki böyle bir algı vardı.

 Aysunzade Tekstilin kilit noktasında ise bu algıyı kırmak vardı.

Yıllarca buna karşı direndik. Bu algıyı öncelikle Bafra’da ve Samsun’da kırmak istedik. Çünkü ana çıkış noktamız memleketimizdi. 

‘Biz bu algıyı burada kıramazsak Batıda yada dış ülkelerde de başarısız oluruz’ dedik.

“ANADOLU SERMAYESİ KENDİSİNİ KABUL ETTİRDİ”

İlk zamanlar kendimizi kimseye kabul ettiremedik” diyen Aysun MACİT, piyasadaki Anadolu üretilen ürünlere karşı yanlış bir algı olduğunu ve direnerek bu algıyı kırdıklarını şu sözlerle anlattı: 

Gittiğimiz firmalar kalite ve fiyata bakmadan Bafra gibi bir yerde üretiliyorsa bu kalitesizdir yaklaşımını sergiledi.

Bu piyasada şöyle bir anlayış var; İstanbul’da ürün üretiliyorsa kalitelidir, Bafra gibi bir yerde üretimi ise kaliteli değildir.

Anadolu sermayesi Türkiye piyasasına giremiyordu. Bu bölgede de Bafra’da biz Aysunzade Tekstil olarak bunu kırmayı başardık.


“AYSUNZADE TEKSTİLİ TERCİH EDENLERLE ARAMIZDA DUYGUSAL BİR BAĞ VAR”

Yurt içine ve yurt dışındaki ülkelere ihracat yaptıklarını söyleyen MACİT,

“Bugün 81 vilayette ve Mısır, Katar gibi ülkelerde ürünlerimiz satılıyor” dedi.

Bafra’da üretim ve ihracat yapan firmaların başında geldiklerini anlatan MACİT, bugün Bafra’da, Batı’dan daha kaliteli üretim yaptıklarını söyledi. 

Teknolojik açıdan en iyi makineleri kullandıklarını belirten MACİT, tekstil sektöründeki ilk beş firmadan ilk üçe yükseldiklerini ifade etti.

Biz Türkiye’nin her vilayetinde ve ilçelerinde dahası yurt dışında varız. 2020 ihracat hedefimizi yüzde 30 oranında belirledik. Daha güçlü bir alt yapı ile geliyoruz.” Dedi.

“ÜRÜN YELPAZEMİZİ GENİŞLETTİK”

Çocuk ürünlerinden, emniyet mensuplarına üniformaya kadar, parke ve mont üretimi yapan Aysunzade Tekstil, ürün yelpazesine, kısa ceket, uzun ceket, ve kaban gibi ürünleri de kısa bir zaman önce ekledi.

Yakın zamanda yapacakları yurt dışındaki görüşmeler ve anlaşmalar sonrası üretimlerine ve hizmetlerine hız kazandıracaklarını ifade eden Aysun MACİT, üretim yaptıkları 4 dönüm üzerindeki firmasında İlave 400 çalışanla birlikte 750 kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini de vurguladı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ