Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN, ATATÜRK’E ‘AĞIR HAKARET

AK Parti Grup Başkanvekili Uzunlar, Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’e facebook hesabındaki alıntı paylaşımlarla ağır hakaretler yağdırdı.

AK Parti Grup Başkanvekili Uzunlar, Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’e facebook hesabındaki alıntı paylaşımlarla ağır hakaretler yağdırdı. Atatürk’e 10 Kasım için ‘Korna ile anılan tek kişisin’ diye çirkin paylaşımlar yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Uzunlar’ın, sosyal medya hesabından yaptığı ‘Atatürk düşmanlığı’ paylaşımları görenleri hayrete düşürdü. Uzunlar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ağır hakaretleri paylaşırken, 10 Kasım’da çirkin paylaşımlarını artırdı. Uzunlar, ‘Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin’ diye paylaşım yaptı.

31 Mart yerel seçimlerde AK Parti listelerinden girerek meclis üyesi seçilen ve AK Parti Grup Başkanvekili olan Hasan Uzunlar’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü öncesi ve sonrasında facebook hesabından sürdürdüğü Atatürk’e hakaret paylaşımları Samsun’da günün konusu oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Aziz Atam” diye hitap ettiği Gazi Atatürk’e ağır hakaretler yapan Uzunlar’a tepkiler çığ gibi arttı.

BUGÜN KORNA İLE ANILAN TEK KİŞİSİN

Paylaşımlarda Atatürk’e yönelik ‘dinsiz, alkolik gibi’ ifadelere yer veren AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşuna tepki gösterilen görsellerde paylaşıldı. Paylaşımlarına devam eden Uzunlar, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım’daki sirenli anılmasına da ‘Arapçayı kaldırdın, hilafeti kaldırdın, medreseleri kapattın, sarıkları yasakladın, alimleri astırdın, bu yüzden bugün Fatihalarla değil, kornalarla anılan tek kişisin” şeklindeki skandal sözleri de paylaştı. ‘Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun’ şeklinde bir alıntıyı da paylaşan Hasan Uzunlar, kılık kıyafet devrimindeki fötrü resminin altına ise ‘Yahudi şapkası benzetmesini’ yaptı.

DÜZMECE BİR MASON MEKTUBU DA PAYLAŞTI

Atatürk için, “Cuma namazını hiç kaçırmazdı, Perşembe’den kılardı, sahurda tek kadeh rakı ile sabaha kadar oruç tutardı gibi çirkin yakıştırmalarda bulunması dikkat çeken Uzunlar’ın, ‘Sözde Atatürk’ün bir mason lidere yazdığı ‘Emrettiğiniz gibi ülkeyi kurdum, şimdi emrettiğiniz gibi dinsizleştirme faaliyetlerine başlayacağım, hilafeti kaldıracağım gibi’ çirkin bir de mektubu da facebook sayfasına koydu. AK Partili Grup Başkanvekili’nin sosyal paylaşım hesabı facebooktaki görüntü ve paylaşımlar Samsun’da gün gün, dakika dakika ‘tepkiyle paylaşıldı’. Bir çok kişi Cumhuriyet Savcıları’nı göreve davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Söyleyen dedi ki:

    Bu akil fukarasi adam baska konu bulamamis galiba… Böyle götü boklu adamlarinda ATATÜRKE ACIKCA HAKARET ETMESI KABUL EDILEMEZ….Savcilar görevini yapsin.

BİR YORUM YAZ