Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ERKAN PİŞKİN’DEN 10 KASIM MESAJI

Mali Müşavir Erkan PİŞKİN, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak kadar anlamanın da çok önemli olduğunu söyledi.

Mali Müşavir Erkan PİŞKİN, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak kadar anlamanın da çok önemli olduğunu söyledi.

Erkan PİŞKİN, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılışının 81. yılı dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

Büyük önder Atatürk’ün, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Erkan PİŞKİN, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Büyük bir özveri ve mücadelenin sonucunda ülkemizi düşmanlardan temizleyerek, Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan, milletimize muasır medeniyetin üstüne çıkmayı hedef olarak gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81. yıldönümünde rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz.

Atatürk’ü anmak, O’nu süslü sözlerle methetmek değil, koymuş olduğu hedefe varmak için çok çalışmakla olacaktır. Kendisi de sağlığında bunu ifade ederek ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir, benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir” demiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyerek, yurt içindeki vatandaşlarımızın rengi, ırkı, dili, dini ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşaması, hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini vurgulamış, dünya ülkeleri ile münasebetlerimizde de dostluğun önemine dikkat çekmiştir.

Atatürk’ü anmak kadar anlamak da çok önemlidir. O’nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla olacaktır. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Büyük Önderimizin bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ