Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAŞKAN İSMAİL UYANIK OMÜ’LÜ GENÇLERLE BULUŞTU

Yilport Samunspor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Damla Topluluğunun düzenlediği ‘İslam ve Akılcılık’ ile ‘İnsan ve Spor’ başlıklarının konuşulup tartışıldığı ‘OMÜ’de 3’ü 1 Arada’ etkinliğe katıldı.

Yilport Samunspor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Damla Topluluğunun düzenlediği ‘İslam ve Akılcılık’ ile ‘İnsan ve Spor’ başlıklarının konuşulup tartışıldığı ‘OMÜ’de 3’ü 1 Arada’ etkinliğe katıldı.

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde Moderatörlüğünü Dr. Faruk Tan’ın yaptığı etkinlikte başkanİsmail Uyanık, ‘İnsan ve Spor’ konulu başlık hakkında söyleşi yaptı. Etkinliğe katılan Prof.Dr. Mehmet Okuyan ‘İnsan ve İnanç’, Prof.Dr. Sinan Canan ise ‘İnsan ve Bilim’ konuları hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

‘TÜRKİYE’DE MUTLULUK RÜZGARI ESTİRDİ’
Endüstriyel futbol hakkında bilgiler veren Başkan İsmail Uyanık, “Bugün endüstriyel futbolun insanların vasat bir futbolcunun bile senede 2 milyon lira para kazanabildiği, üst liglerde 5 milyon hatta Euro’ların konuşulduğu bir dünyadayız. Artık amatörlük bitti. Bu kadar büyük paralar kazanılan bir yerde o paraları kazanan insanların neler yapabileceğini düşünemiyorum. Endüstriyel futbol böyle bir şey. Artık spor en büyük tutkularımızdan biri. Dün milli takımımızın başarısı bugün Türkiye’de mutluluk rüzgarı estirdi. Samsunspor başarılı olduğu zaman ortak sevdalı insanlara sevgi veriyor. Bunlar toplumsal bir gerçek. Futbol sadece futbol değildir” dedi.

‘TOPLUMLARIN KULLANILDIĞINI BİLİYORUM’
Moderatör Dr. Faruk Tan’ın ‘Bugün gelinen noktada bu kadar büyük paraların olduğu sporun ahlağına ne gibi bir katkısı vardır?’ sorusuna Başkan İsmail Uyanık, “Futbolu nereye çeksen oraya gittiğini biliyorum. Futbolun sıkıntılı dönemlerinde toplumların kullanıldığını biliyorum. Siyasetin futbolun içerisine çok girmek istediği bunu gerektiği zaman bir afyon olarak kullanmak istediğini gayet iyi biliyorum. Bugünkü siyasi ortamda Türk futbolunun gerçek ticari değeri 3 lirayken, 13 liradan değerlendirildiğini biliyorum. Bunun sebebi futbolu ne kadar köpürtürseniz, çıtayı ne kadar yükseltirseniz, insanlarımızın futbolu seyretmesini çoğaltırsınız. Futbol üzerinden gerekli mesajlarınızı verebilirsiniz. Belki de zararlı olan bunlar. Bugün futbolun siyasetin elinde bir oyuncak olduğu, realitesi olmaması gereken en önemli sebeplerden bir tanesi” diye konuştu.

‘BİZİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİZİ ANLAMADILAR’
Amed Sportif Faaliyetler maçı sonrası resmi siteden yayınladığımız ‘teşekkür’ metninin bazı kesimler tarafından eleştirildiğini belirten Başkan İsmail Uyanık, “Amed Sportif Faaliyetleri maçı sonrası resmi sitemizden teşekkür metni yayınladık. Yazdığımız metinde ‘Biz 80 milyon bir bütünüz. Ayrıştırmaya inat her zamanki gibi kadim şehir Diyarbakır’da en güzel şekilde ağırlandık. Bizi bu ağırlamada görev alan herkese teşekkür ediyoruz’ dedik. Yazının altında da Samsun’dan Diyarbakır’a atanan Cumhuriyet Başsavcımıza teşekkür ettik. Bu metni yazdıktan sonra bizi eleştirenlere hiç üzülmedim. Beni üzen onu aşağılayan ‘nasıl böyle bir şey yapıyorsunuz. Bu Samsunspor’a yakışmaz’ diyen oldu. Bunu ben insanların gençliğine verdim. Gerçi sanal dünya yalan dünya. Orada kim kimdir belli değil. Bizim ne demek istediğimizi anlamadılar. Ona üzüldüm. Geçen sene özel zamanlarında cübbe ile gezen, sahada taytla oynayan önemli bir stoperi almak için faaliyete geçtik. Biz onu alma düşüncesini kendi içimizde konuşur konuşmaz Samsunspor camiası ikiye bölündü. ‘Nasıl böyle bir oyuncuyu siz almak istersiniz’ diye. Biz futbol oynuyoruz. Futbol sahasında herkes işini yaptıktan sonra insanların vicdanı, dini ve inançları kimseyi ilgilendirmez. Yani Samsunspor’un hem göğsünde Atatürk arması olduğunu hem de her türlü dini inanca saygı duyduğu demokratik platforma zıtların birliğini Türkiye’ye göstermek adına o transferi yapabilmeyi çok istedim. Ama maalesef alt liglerde olmamızdan dolayı oyuncuyu bir türlü ikna edemedik” şeklinde konuştu.

Söyleşiye Başkanı İsmail Uyanık ve OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç’in yanı sıra Genel Menajer Mustafa Aztopal, Teknik Menajeri Yücel Uyar, Genel Sekreter Ayşegül Özkaraduman ve Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Tan’da katıldı.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ