Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ÜLKEMİZ GENELİNDE, 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR

Türkiye genelinde düzenlenecek 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği’nin Samsun Koordinasyon Toplantısı, Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde düzenlenecek 11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği’nin Samsun Koordinasyon Toplantısı, Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya ayrıca Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Aldemir, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, ilçe kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı

‘DÜNYADA BİR İLK OLACAK’
Toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 11.11.2019 tarihinde saat 11.11’de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde 11 milyon fidanın toprakla buluşturulacağını belirten Vali Vekili Hasan Öztürk, “Bu projenin ilimizdeki tanıtımını yapmak, ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordinasyonu sağlamak amacıyla bir araya geldik. Bu proje kapsamında Türkiye’de yaklaşık 2023 lokasyonda 11 milyon fidanın dikimi üç saat gibi kısa bir zamanda gerçekleştirilmiş olacak inşallah. Hatta bu dünyada bir ilk olacak. Bu proje kapsamında ilimizde 100’üncü Yıl Kurtuluş Ormanı başta olmak üzere 24 lokasyonda 55 bin 555 fidan dikilmesi planlanıyor. Bu sayı, şimdiye kadar ilçelerimizle, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapmış olduğumuz istişareler sonucu ortaya çıkmıştır. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Vekili Hasan Öztürk’ün konuşmasının ardından bir sunum gerçekleştiren Samsun Orman İşletme Müdür Yardımcısı Özlem Avcı Güler ise; “Bu projeyle Guinness Rekorlar Kitabı’na adayız. 11 milyondan fazla fidan dikileceğini tahmin ediyoruz” dedi.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ