Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

İBRAHİM BÖLÜK: “TEKSTİL, EN BÜYÜK İSTİHDAM ALANIDIR”

Samsun ve ilçelerinde hızla gelişen tekstil sektörü yüzlerce işsizin istihdam alanı oldu.

Samsun ve ilçelerinde hızla gelişen tekstil sektörü yüzlerce işsizin istihdam alanı oldu.

Samsun’un en büyük ilçesi Bafra’ya modern bir tekstil atölyesi kazandıran Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK:

 “Bafra’mızda da en önemli sektörler arasında artık tekstil geliyor” dedi.

“20 BİN KİŞİYE İSTİHDAM ALANI”

Samsun ve ilçelerinde 300’ü aşkın tekstil firmasının 20-25 bin kişiye istihdam sağladığını belirten Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK:

 “Önceleri tekstil denilince en korkulan riskli mesleklerin başını çekiyordu. Artık bu sektör gerek istihdam, gerekse üretim ve pazarlama imkanları açısından Samsun’umuzun , Bafra’mızın ve ilçelerimizin en ciddi sektörleri arasına girdi” dedi.

BÖLÜK, şöyle konuştu :

“İlk başlarda fason olarak büyük markalara çalışan Samsun ve ilçelerindeki tekstil firmaları şimdi de bir çok firmaya kendi ürünlerini ve markalarını üretme aşamasına getirdi.

Tekstil sektörü dünya ekonomisinde rekabet koşulları arttı. Düşük maliyet, kalite ve verimlilik gibi faktörler bu sektörü ön plana çıkardı.

Tekstille birlikte bölge ve gençlerimizin işsiz sayısı da göz önünde bulundurulduğunda bu sektör son yılların gözde yatırım alanı olmuştur.” Dedi.“50 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI”

Samsun ve ilçelerinde 300’ü aşkın firmada 25 bin kişinin çalıştığını da anımsatan Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK,

“Bu firmalara bağlı yan sektörleri de düşündüğümüzde rahatlıkla 50 bin kişiye istihdam alanı oluşmaktadır.

Samsun ve yöresinde dünyanın birçok yerine ihracat yapılıyor. İstihdam rakamlarının arttığı bir dönemde de maalesef tekstil sektöründe bazı sorunlar yaşanıyor.

Bu sektörün kalıcı bir hale gelmesini herkes istiyor. Kamu kurumları ve halkın da bu sektörü sahip çıkması isteniliyor.

Çünkü bir dönemler İstanbul gibi büyük şehirlerde çalışan tekstil işçileri artık kendi evlerinin önlerinde iş imkanı bulabiliyor.

Bu sektöre yatırım yapan firmalara da destek verilmeli. Çünkü şu anda istihdam alanı en iyi olan tekstili daha da genişletmemiz gerekiyor” diye konuştu.BAFRA EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Kısa süre içerisinde Bafra’nın en çok istihdam sağlayan firmaları arasına girdiğini ifade eden Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK, Berrak Tekstilde yüzde 75’i kadın 170 kişinin istihdam ettiğini vurguladı.

Berrak Tekstilde çalışanların kendilerinden memnun olduğunu ifade eden Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BÖLÜK, şöyle devam etti;

“İşçilerimiz bizden memnun, biz de onlardan memnunuz. Biz Berrak tekstil olarak, Tekstil sektörüne sıfırdan başladık.

Çok şükür bu günlere kadar geldik.

Amacımız doğup büyüdüğümüz Bafra’mıza ekonomik girdi sağlamak. Bu nedenle Tekstil firmamızı daha da modernleştirip genişlettik.

Berrak Tekstilde çalışan işçilerimize asgari ücret, yemek ve servis gibi sosyal haklar sağlıyoruz.

İfade ettiğim gibi 170 çalışanımız var. Bu sayı her geçen gün artıyor.” Dedi.

Bafra Havadis ve Haber55 Dergisi olarak, görüşlerini aldığımız Berrak Tekstil işçileri de işlerini severek yaptıklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiler.

HABER: İBRAHİM ALAÇAMLI
FOTOĞRAFLAR: MEHMET KABA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ