Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ÖNEMİ ve MALUL SAYILAMAYAN GAZİLERİN DURUMU

MUSTAFA KURUBACAK YAZDI.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’E 

T,B,M,M’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilişinin 98’nci yıl dönümünde, milli birlik ile beraberliğimizin teminatı olan

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı uğrunda topyekûn vücudunu siper etmiş Türk milletinin, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyoruz.

“Şanlı tarihimiz boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz,

Bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Bugün, kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır.

Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz,

Ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın ve TARİH KİTAPLARININ YAZAMADIĞI 1053 NİZAMNAME MAĞDURU 23 BİN MALUL OLAMAYAN yaşayan abideleridir.”

Malul sayılamayan gazilerimizin onuru onların psikolojisi ni ve törenlere davet edilmemesi kadar zehirden acı bir durum yoktur.

 19 Eylül,

 “GAZİLER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır.

Malul olamayan gaziler ise sadece 19 Eylülü UNUTULMUŞ, DEVLETİN VEMİLLETİN DEĞER VERMEDİĞİ bir gün olarak kutlar.

600 vekil TBMM de 23bin gazilerimiz ile ilgili hiçbir çalışma ve düzenleme yapmamaktadır.

Bakanların ve vekillerin kapılarını çaldığımızda aklımızın ucundan geçmeyen, şeytanın bile 40 yıl düşünse cevap veremeyeceği en aşağılayıcı sözlerle karşılaştık.

Gaziler gününde yapılacak törenler, Başbakanlığın 24 Ağustos 2004 tarih ve 25209 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği esaslarına göre düzenlenir.

Bu esası incelediğimizde ne kadar ayrımcılık ve yancılık yapıldığını görmekteyiz.

19 Eylül Aynı gün diğer bir deyimle “Kahramanlık Günü” olarak da kutlanmaktadır. PEKİ, BU VATAN İÇİN ÇARPIŞMIŞ SAKAT KALMIŞ UZUV KAYBINA UĞRAMIŞ VUCUT ŞEKKLİ BOZULMUŞ Malul sayılamayan gaziler kahraman değiller mi?

Aynı zamanda Yerel kurtuluş günleri de gazilerimiz ve kahramanlarımız için birer anma günüdür. Yerel anma günlerinde dahi malul olamayan gaziler dile getirilmediği gibi 23 BİN yaralı yok sayılmaktadır.

Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimizi hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız.

Bu vesile İle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize,malul olamayan gazilerimize ise sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.

 Esenlikler dilerim.

 1995 Kuzey Irak yaralı gazisi ve 1053 nizamname mağduru Mustafa kurubacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ