Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

TİRİT, KEBAP VE MELEMENLE KAVAK TURİZMDE

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,”Çeşitli sektörlerde gerçekleştirdiği atılımla isim yapan ilçemiz şimdi de Gastronomi turizmde isim yapmak için harekete geçtik”dedi.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu,”Çeşitli sektörlerde gerçekleştirdiği atılımla isim yapan ilçemiz şimdi de Gastronomi turizmde isim yapmak için harekete geçtik”dedi.

İlçenin turizm sektöründe de yer alarak hem ekonomisine katkı sunmak hem de yeni istihdam alanları oluşturmayı amaçlayan Kavak Belediyesi, yeni bir yiyecek ve içecek deneyimi yaşamak isteyenler için gözünü Gastronomi Turizmine çevirdi. Günümüzde insanların yeme içme olgusuyla gittikçe daha fazla ilgili olmaya başladıklarını hatırlatan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yazılı ve görsel birçok medya alanında da hemen her gün yiyecek ve içeceklerle ilgili haber ve programların yer almasının da bunun en belirgin kanıtı olduğunu söyledi.

‘CİDDİ BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ İÇİNDEYİZ’
Kavak’ın bu yönde birçok avantajı bulunduğunu belirten Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Menemeni, Kaz tiridi ve Kavak Kuyu Kebabı ve yöresel yemekler ile bundan sonra bu sektörde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz İlçenin ve gelişmesi tanınırlığının artması için çok ciddi bir çalışma dönemi içindeyiz Kavak için belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanmakta kararlıyız. Turizm’de bu hedeflerimiz içinde önemli bir yer teşkil ediyor “ dedi.

‘KAVAK ARTIK KİMLİK DEĞİŞTİRİYOR’
Günümüz dünyasında insanların artık gastronomi turizmine en az doğa, deniz, yayla, termal ve sağlık turizmi kadar önem verdiğinin altını çizen Başkan Sarıcaoğlu, “İlçe olarak günümüzde önemli bir yer tutmaya başlayan gastronomi turizmden yeterince istifade edebilmek için kendimize göre önemli değerlerimiz ve avantajlarımız var. Bundan sonra yapmamız gereken sadece doğru bir çalışma ile bunların tanıtımını sağlamak. Bunun içinde sahip olduğumuz tüm imkânlarımızı en iyi ve en verimli biçimde değerlendireceğiz “ diye konuştu.

‘GELİŞEN BİR İLÇEDEN SÖZ EDİYORUZ’
İlçenin özellikle son beş yılda başlattığı kalkınma hareketi ile Cumhuriyet döneminden çok daha fazla bir yatırıma kavuşarak adeta kimlik değiştirmeye başlatıldığını belirten Başkan Sarıcaoğlu, “Artık geçmişin içine kapanık ilçesi yok. Bugün her alanda kendine güvenen, hızla kalkınan, gelişen bir ilçeden söz ediyoruz. Ve artık Kavak Çakallı’da sunduğu menemeni, Tirit Evi’nde yaptığı Kaz Tiridi ve Güven Park Sosyal Tesislerinde misafirlerine ikram ettiği Kavak Kuyu Kebabı ve yöresel yemekleri ile Gastronomi turizminde de iddialıdır. Biliyoruz ki, gastronomi turizmi, bölgeye özgü yemeklerin sunulmasıyla hem bölgeye ait kültürel kimliği ve mirası yansıtmakta hem de ekonomisine destek sağlamaktayız” şeklinde konuştu


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ