Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,

‘HER TÜRLÜ OLAYDAN VE SORUNDAN KENDİNİZİ SORUMLU HİSSEDİN’

Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kavak Güven Park Tesisleri’nde düzenlenen piknik etkinliğinde Samsunlu muhtarlar ve aileleriyle bir araya geldi.

Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kavak Güven Park Tesisleri’nde düzenlenen piknik etkinliğinde Samsunlu muhtarlar ve aileleriyle bir araya geldi.

Samsun İli Muhtarlar Derneği tarafından Kavak Güven park Tesislerinde düzenlenen “Geleneksel Piknik Şöleni ilçe Kaymakam Vekili İbrahim Engin Şenay, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, MHP ilçe Başkanı Cahit Kamber, Belediye Meclis Üyeleri ve 60 dolayında muhtar ve ailelerinin katılımı ile düzelendi.

‘GEZİP GÖRMEK VE TANITMAK İSTİYORUZ’
Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Bizim amacımız Samsun’un ilçelerini, turistik yerlerini gezip görmek ve tanıtmak istiyoruz. Bu program muhtarlarımızın bir araya gelerek kaynaşmaları amacıyla düzenlediğimiz bir piknik etkinliğimizdir. Sayın Valimizin katılımları bizlere büyük bir onur verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi.

‘OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK İSTİYORUZ’
Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ’da son yıllarda atılım içinde olan Kavak ilçesinin birçok sektör yanında artık turizm alanında da öne çıkmaya başladığını anlatarak “ Kavak Samsun’un hemen yanı başında birçok doğal güzelliklere sahip olan bir ilçe. Şimdi çalışmalarımızla bu değerlerimizi tanıtarak turizmde de olduğumuzu göstermek istiyoruz. Haftanın yorgunluğundan veya şehrin nemli ikliminden bunalan tüm Samsunluları nefes almaya ve dinlenmeye şehrimize bekliyoruz. Kavak’ta Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşıyacak yatay mimari ile yapacağımız 300-400 konutluk örnek proje de ilçemizin çıtasını daha yukarıya taşıyacaktır ”ifadesini kullandı

‘ELİMİZ AYAĞIMIZ OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ’
Hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Samsun Valisi Osman Kaymak, “Değerli arkadaşlar ülkemiz çok güzel bir ülke. Cennet bir vatanımız var. Samsun güzelliklerin hepsini taşıyan bir il. Benim için burada görev yapmak, burada yaşamak ayrı bir onur ve mutluluktur. Muhtarlık toplumda çok önemli ve sizler zor meslekte görev yapıyorsunuz. Biz muhtarları her zaman kamu görevi yapan bizim elimiz ayağımız olarak düşünüyoruz. Bunun içinde sık sık muhtarlarımızla bir araya gelmeyi istiyoruz. Muhtarlar görev yaparken halkla iç içe olması, birlik ve beraberlik içinde olması çok önemlidir. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız“ diye konuştu.

‘SAMSUNLULARIN TANIMASI GEREKİYOR’
Samsun’un güzellikleri ve özellikleri olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak, “Bu güzellikleri ve özellikleri öncelikle Samsunluların tanıması gerekiyor. 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bafra’da Kapıkaya Fest Doğa Sporları Festivali’ni yaptık. Samsun’un nüfusu yaklaşık 1 milyon 300 bin ama Bafra’ya 75 bin insan geldi diye övünüyoruz. Aslında Samsunlular kendi güzelliklerine sahip çıkacaklar. Samsunlular kendi illerini tanıtır ve değer verirse komşu iller ve diğer illerde değer verir. Samsunluları ilçelerimizin güzellikleri paylaşmaya davet ediyoruz” dedi.

‘O ANLAMDA SİZLERİN GÖREVİ ÇOK ÖNEMLİDİR’
Uyuşturucu ve sosyal sorunlarla mücadelede asıl olan eğitimin olduğunu vurgulayan Vali Osman Kaymak, konuşmasının sonunda, “Bu konuda muhtarlarımıza, okullarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya ve belediyelerimize büyük görev düşüyor. Üzerinize vazife olmayan işleri vazife edinin. Muhtarlar sorumluluk alanlarında insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak. Mutlaka herkesin bu konuda üzerine bir vazife edinmesi lazım. Mahallenizdeki her türlü olaydan ve sorundan kendinizi sorumlu hissedin. O anlamda sizlerin görevi çok önemlidir. Bu güzel ülkenin birliği ve dirliği içinde destek olalım diyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak etkinliğe katılan muhtarlarımız ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, sohbet etti.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ