Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,

MEHMET ÖZTÜRK: “GERÇEK DONDURMA SÜT, SALEP VE DOĞAL MEYVELERDEN YAPILIR”

İbrahim ALAÇAMLI yazdı…

Sevgili okurlarım…

Sönmezler Ekmek Fırınının nezih, kaliteli ve natürel ekmeklerini zaman zaman yazıyoruz ki, bazı fırınlar görsün, okusun ve örnek alsın.

Yoksa Sönmezler Fırının reklama ihtiyacı yok.

Söz, Sönmezler Fırından açılmışken, şimdi de Sönmezlerin baş döndüren, tiryakisi olacağınız, doğal meyveli ve sade dondurma çeşitlerinden sizlere bahsedeceğiz.

Sevgili okurlarım…

Son iki yıldır Sönmezler Fırının Kurucusu saygı değer dostum, güzel insan Mehmet ÖZTÜRK bana zaman zaman “İbrahim abi, Bafralılara öyle bir dondurma yedireceğiz ki, bu leziz dondurma adeta bağımlılık yapacak.” Diyordu.

MEHMET ÖZTÜRK SÖZÜNDE DURDU, DEDİĞİNİ YAPTI…

Sevgili okurlarım…

Şimdi Sönmezler Fırında çeşitli ekmek türleri, tatlı çeşitleri ve Unlu mamullerinin yanına herkesin özlemle beklediği, lezzetiyle damak zevki veren, kokularıyla baş döndüren dondurmalar yaz sezonunda Bafralılarla buluştu.

Sönmezler Fırının bu leziz dondurma aşıklarını çok mutlu ediyor.

Bilhassa akşamları Sönmezler Cafe’de bir araya gelen dondurma severler, yedikleri dondurmadan memnuniyetlerini dile getirerek, başka dostlarına da Sönmezlerin bu leziz dondurmalarını mutlaka denenmesi gerektiğini söylüyorlar.

Her kaşıkta ve her tadımda büyük bir haz veren Sönmezler Cafe Dondurma, şu an Bafra’nın vazgeçilmeyen Dondurmacılarından biri konumuna geldi.

Fındıklı, kremalı, çilekli, limonlu, meyveli, kakaolu ve sade çeşit dondurmaları ile, dondurma keyfini üst noktalara taşıyor.

Yaz akşamlarını daha da güzelleştiren Sönmezler Fırın dondurmada, başta salep olmak üzere dondurma üretiminde hiçbir masraftan kaçmayarak, doğal malzemeler ve doğal meyveler kullanıyor.

Bilhassa Sönmezler Cafe’de personel gelen misafirlerine, nefis Sönmezler Fırının dondurmalarını sunuyor.

Sevgili okurlarım…

Kalite varsa, kalitenin olduğu yerde güven de vardır…

Şayet halk güven duymuşsa, biz Gazetecilerde bu kaliteyi hiç kuşkusuz halkımızla haklı olarak paylaşmalıyız.

Sönmezler Fırın  “Bebelere ve Gebelere sıra bekletmiyoruz” sloganıyla bir çok kişinin sempatisini kazanmış durumda.

Sönmezler Cafe Dondurma Salonu damak çatlatan lezzetlere sahip…

Nokulu, Kurabiyesi, Tatlısı, Pastası, Leziz Simitleri de çok meşhur olan SÖNMEZLER CAFE DONDURMALARINI ıskalamayın…

Bir kez daha vurguluyoruz.

Sönmezler Cafe Dondurma, limonlu, karadutlu, çikolatalı, antep fıstıklı ve daha fazlası bulunan seçenekleriyle herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği, natürel bir Pastane konumunda.

Bir espri yapalım…

“Hilmi Bayrak kahvesi, Sönmezler Unlu Mamullerinin hemen karşısında bulunan Sönmezler Cafe Dondurmanın adresini bilmeseniz de kalabalığı takip etmeniz lezzete ulaşmanıza yeter…”

BU NEFİS DONDURMANIN MUCİDİ MEHMET ÖZTÜRK BEY BAKIN NELER DİYOR…

Dondurmanın iyi ve hakkıyla yapıldığında sağlık açısından faydalı olduğunu belirten, Sönmezler Unlu Mamulleri Kurucusu Mehmet ÖZTÜRK şu açıklamayı yapıyor;

“İbrahim bey, dondurmanın usta ellerce üretilmesi çok önemli. Piyasada kimse yanlış anlamasın bu işi hakkıyla yapanları tenzih ediyorum, dondurma adı altında satılan bir çok ürün var.

Her dondurulmuş ürün dondurma değildir. Gerçek dondurma süt, salep ve doğal meyvelerden yapılır.

Dondurma üretimi ustalık gerektiren bir meslektir. Her şeyden önce dondurmanın damakta lezzet bırakması gerekir.

Bazı meyveli dondurmalar sütle, bazıları ise sadece saleple yapılır. Biz dondurmayı tamamen organik ve doğal malzemeler kullanarak yapıyoruz.

Dondurmada meyvenin sunisini değil, kendisini kullanıyoruz. Özellikle bölgemizdeki bahçelerden ve 1. Sınıf kaliteli ürünleri yerinden temin ederek, kendi ellerimizle hazırlayıp, dondurmaya ekliyoruz.

Biz gerçek salep kullanıyoruz. Bunun için hiçbir fedakarlıktan da kaçınmıyoruz.” Dedi.

MEHMET BEYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ…

Sevgili okurlarım…

Mehmet beyi ve dondurma ustalarını böyle kaliteli ürünleri Bafra’ya ve bize tanıştırdıkları ve bu damak zevkini yaşattıkları için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Esen kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ