Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural,” Bugün burada toplanmamızın amacı başarılı öğrencilerimizi azda olsa mutlu ettik” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda yaklaşık 90 öğrenciye emeklerinin karşılığı olan takdir ve teşekkür belgelerini karşılığı olarak ödüllendirdiklerini vurgulayan Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural,” Çünkü güçlü bir toplumun tahsil ve meslek seviyesi ile ortaya çıkar ve ülkeler gelişir. Bunun için hepimiz bu konuda görevler düşmektedir. Bunları yetiştiren anne ve babalara da teşekkür ediyorum. En büyük pay olan. Bunları yetiştiren öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum ”dedi.

‘İKİ AY SONRA OKULLAR AÇILACAK’
Ayrıca ödül olarak Yılport Samsunspor forması ve bir miktar nakit para düşündüklerini dile getiren Başkan Vural,” Çünkü derneğimizin gücü ancak buna yetmektedir. Gönül isterdi ki bu ödüllerin çeşitlerini biraz daha arttırmak. Fakat elimizden bu gelmektedir. Tabi ki biz sadece bu günü düşünerek harcama yapamayız. Bakın yaklaşık iki ay sonra okullar açılacak, çocuklarımızın en büyük ihtiyacı olan kitap hariç tüm kırtasiye, ayakkabı, bot, mont ve benzeri ihtiyaçlarını da karşılamak durumunda olacağız ”diye konuştu

‘HEPSİNİ KARŞILAMAYA ÇALIŞTIK’
Geçen yıl Bin 200 öğrencimizin kitap hariç tüm kırtasiyesini karşıladıklarını altını çizen Başkan Vural,” 500 civarında ayakkabı, 100 adet eşofman, 100 adet bot, 70 adet mont dağıttık. Kırtasiye olarak defterlerinden tutunda yağlı boya, sulu boya, atlas, cetvel takımı, Türkçe ve İngilizce sözlük, yani sınıflarının durumuna göre ne gerekli ise hepsini karşılamaya çalıştık. Bunların yanında ailelerinin de gıda, giyim gibi birçok ihtiyaçlarını karşılamak üzere gece gündüz karşılığını da rabbimden bekleyerek koşturduk. Elimizde kayıtlı bulunan yaklaşık 950 ailemizin birçok ihtiyacı olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİRÇOK İHTİYAÇ ORTAYA ÇIKACAK’
Bu yardımların tamamının değerli hayırsever kardeşlerimizin tarafından yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Vural,. “En büyük pay hayırseverlerimizindir. Allah hepsinden razı olsun. İşin gerçek kahramanları onlardır. Biz sadece köprü vazifesi görmekteyiz. Değerli kardeşlerimiz az önce de söylediğim gibi iki ay sonra okullar açılacak ve yine birçok ihtiyaç ortaya çıkacak. Sizlerden isteğimiz yardımlarınızı ne olur esirgemeyin. Biz tüm yapmış olduğumuz hizmetleri belge karşılığı yapıyoruz ve hiç kimseyi ayrıştırmadan din, dil, ırk ve siyasi görüşüne bakmadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Hepinizi ve dernek yönetimi arkadaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyor. Allah razı olsun diyorum” diye konuştu.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ