Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRK KIZILAY’INDAN SEVGİ ELİ

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Başkanlığı görevine 2013 yılında gelen Başkan Hatice Örs,” İlçemizde yeni doğan bebekleri sevgi bohçası ile karşılıyoruz ” dedi.

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Başkanlığı görevine 2013 yılında gelen Başkan Hatice Örs,” İlçemizde yeni doğan bebekleri sevgi bohçası ile karşılıyoruz ” dedi.

Türk Kızılay’ı Genel Merkezinin bir projesi olan sevgi bohçasını Canik ilçesine taşıyarak yeni doğan bebeklerin annelerini yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, ”Yeni doğan bebeklerin anneleri doğuma gitmeden önce bulundukları mahalle muhtarına müracaat ederek doğum gününü bildiriyorlar. Muhtarlarda Canik Şube Başkanlığı ile irtibata geçerek yeni doğanlara sevgi bohçaları ulaştırıyorlar. Yada anneler doğum öncesi Canik Şube Başkanlığına müracaat ederek bilgi veriyorlar. Doğum çıkışı bohçaları evlerine ulaştırılıyor. Sevgi bohçası ile ihtiyaç sahibi aileler bir müddet ihtiyaçlarını karşılamakta ve doğum sonrası imkanlar çerçevesinde bebekler takip edilerek yardıma ihtiyaç olanlara Türk Kızılay’ı gönüllüleri yönlendirilmektedir” dedi.

‘YENİ DOĞAN YAVRULARIMIZIN KANINDAYIZ’
Türk Kızılay’ı Genel Merkezi tarafında başlatılan birçok projeyi Canik ilçesine taşıdıklarının altını çizen Başkan Hatice Örs,” Yeni doğan bir bebek ve annesinin ihtiyaçlarını bir bohçaya doldurduk Sloganı ile başlayan sevgi bohçasını ilçemizde en iyi bir şekilde yürütmekteyiz. Bu projenin süresi yok ve yavrularımız doğdukça proje devam edecektir. Bizde Genel Merkezimizin desteklerini yavrularımıza taşıyacağız. Bu bizim görevimizdir. İhtiyaçlı olan annelere doğum sırasında ne yapacağını şaşırmaktadır. Bizler Türk Kızılay’ı olarak onların yanlarındayız. İmkanlarımız çerçevesinde onlara destek olmaktayız. Yavrularımızın bez ihtiyaçlarını karşılamakta olup, yine mamaya ihtiyacı olan olursa mamalarını ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Gönüllülerimizi göreve çağırarak sevgi bocasına ve sevgi valizine destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu

‘HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ’
Dünyaya gelen yavru bez ve mama beklemekte olduğun ifade eden Başkan Hatice Örs,” Hayırseverlerin yardımlarına muhtaçlardır. Yardımcı olmak isteyenleri bekliyoruz. Çocukları büyümüş veya çocuk sahibi olmayanlar babasız birçok bebeğe yardımcı olabilir. Bu mazlum yavruların annelerinin dertlerine merhem olurlar. Bölgemizde ekonomik sıkıntı çeken ve bölünmüş ailelerin bulunduğu bölge olduğundan bebek ihtiyaçları ile ilgili talepler çok fazla olmaktadır. İmkanlarımızın kısıtlı olmasından dolayı talepleri karşılanmakta zorlanmaktayız. Bu konuda destekçilerimizin desteğine ihtiyacımız vardır. Gönüllülerimizi destek olmaya davet ediyorum “şeklinde konuştu.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ