Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘BAFRA’ DA OLAN VE OLACAK HER İYİ İŞİN ARKASINDA DURACAĞIZ’

İyi Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan YILMAZ, Bafra’da kurulması ön görülen ve istenen Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İYİ PARTİ BAFRA İLÇE BAŞKANI AYDOĞAN YILMAZ’DAN

ECZACILIK FAKÜLTESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

“BAFRA’ DA OLAN VE OLACAK HER İYİ İŞİN ARKASINDA DURACAĞIZ”

İyi Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan YILMAZ, Bafra’da kurulması ön görülen ve istenen Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti binasında basın mensuplarına açıklama yapan İyi Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan YILMAZ, “Bafra’da olan ve olacak her iyi işin arkasında duracağız” ifadelerine yer verdi.

YILMAZ açıklamasını şöyle devam ettirdi;

“Değerli Basın mensupları, Bafra’mızda hayır sever iş adamı Kaya AŞÇI’ nın fiziki binasını yapıp siyasilerin ve oda başkanlarının , sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde 19 Mayıs Üniversitesine bağlı olarak YÖK’ ün onayı ile Turizm Fakültesi açıldı.

Yine hayır sever iş adamı Akil ARSLAN tarafından fiziki alt yapısı hazırlanan ve yine yukarıda belirttiğimiz heyet, İşletme Fakültesinin açılması ile ilgili talep te bulundu.

Fakat daha sonra İşletme Fakültesi yerine Eczacılık Fakültesi açılması için Rektörlüğe Bafra heyeti başvuruda bulundu.

Rektörlüğe müracaat ve Rektörlüğün YÖK’ e müracaatı ve YÖK’ün onayı Cumhurbaşkanımızın onayı 25 haziran 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayınlandı.

YÖK’ten çıkan 19 Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ne hikmetse Rektörlüğün ve Yönetimin kararı ile yani kendi insiyatifleri ile Bafra’ya açılmaması  yönünde kamuoyu oluşturuluyor…

Biz İYİ Parti olarak, bu Fakültenin Bafra’da konuşlandırılması için ne gerekiyorsa yapacağımızı, Bafra’nın menfaatleri doğrultusunda hiçbir siyaset gözetmeksizin gerekli desteği vereceğimizi, kamuoyu oluşturmak için, hakların korunması için destek vereceğimizi siz değerli basın mensupları önünde SÖZ VERİYORUZ!” ifadelerini kullandı.

 

HABER & FOTOĞRAF: MEHMET KABA

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ