Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,

MEHMET ÖZTÜRK: “TÜRK MİLLETİ BİR BÜTÜNDÜR VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ DE KORUYACAKTIR”

Sönmezler Unlu Mamulleri İşletmecisi ve İş Adamı Mehmet ÖZTÜRK, Bafra Havadis Haber sitemize milletimizin bütünlüğü ile ilgili önemli mesajlar verdi.

MEHMET ÖZTÜRK: “TÜRK MİLLETİ BİR BÜTÜNDÜR VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ DE KORUYACAKTIR”

Sönmezler Unlu Mamulleri İşletmecisi ve İş Adamı Mehmet ÖZTÜRK, Bafra Havadis Haber sitemize milletimizin bütünlüğü ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Mehmet ÖZTÜRK, bu konuda şöyle konuştu;

“Ulus olarak yani Millet olarak, Devlet olarak, zor günlerden geçiyoruz.  Büyük Türk Milleti’ni dünya milletlerinden ayıran en temel özellik bağımsızlık ve özgürlüğüne düşkün olmasıdır. Her ne şart altında olursa olsun bunlardan asla taviz vermemesidir.

Bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üzerinde tutarak, bunun için büyük mücadeleler veren aziz milletimiz, ebediyen bu topraklarda hür yaşamaya devam edecektir.” Dedi.

 

ÖZTÜRK: “TÜRK MİLLETİ TARİH BOYUNCA BAĞIMSIZ YAŞAMIŞ BİR MİLLETTİR”

Sönmezler Unlu Mamulleri İşletmecisi ve İş Adamı Mehmet ÖZTÜRK, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Tarih boyunca bağımsız yaşamış, imparatorluklar kurmuş olan Türk Milleti, Mondros mütarekesi ile esir edilmek istenmiştir. Bunu kabul etmektense ölmeyi tercih eden bu büyük Millet, Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde 19 Mayıs 1919’ da dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında Kurtuluş savaşı dediğimiz o ölüm kalım savaşına başlamıştır.

Türk Milleti’ni yok etme hırsı ile vatanımızı istila eden düşmanlara karşı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkası olan Büyük Zafer 26 Ağustos 1922 sabahı taarruz başlamıştır.” İfadelerini kullandı.

 

ÖZTÜRK: “TÜRK MİLLETİ’NİN BİRLİĞİNE BÜTÜNLÜĞÜNE ZARAR VERMEK İSTEYENLER VAR”

Sönmezler Unlu Mamulleri İşletmecisi ve İş Adamı Mehmet ÖZTÜRK, konuşmasını şöyle noktaladı;

“Türk Milleti’nin birliğine, bütünlüğüne zarar veren, üniter Devlet yapımızı aşındırma amacı taşıyan uygulama ve amaçlardan vazgeçilip, ülkemizin ve insanımızın daha iyi koşullarda yaşaması, ülkemizin gelişip zenginleşmesi için daha çok çalışmamız gerektiğine inanıyorum.

Bizlere düşen huzur ve refah içerisinde, bize bırakılan şehit kanlarıyla sulanmış vatan bayrağına ve vatan toprağına aynı bağlılıkla sahip çıkmaktır.

Türk Milleti bir bütündür ve daima o bütünlüğünü bundan sonra da koruyacaktır.

Bugün Türk Milleti olarak bize düşen, bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmak, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesinin çok daha ötesine taşımaktır..

Bu vesile ile başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, başta Samsun olmak üzere Bafra, Alaçam, Yakakent, 19 Mayıs ve bölge halkımıza sevgilerimi ve de saygılarımı sunuyor, her birinin Allah’a emanet ediyorum.” Dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ