Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,

2019 ÇKS BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 30 HAZİRAN

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı Çiftçilerimizin, 2019 üretim yılına ilişkin ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvuruları için son tarihin 30 Haziran 2019 olduğunu söyledi.

2019 ÇKS BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN 30 HAZİRAN

2018 yılı Eylül ayı içinde başlamış olan Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularında son tarihi 30 Haziran 2019 olduğunu hatırlatan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı,” Bu minvalde, üreticilerimizin kayıt güncellemelerini yapabilmeleri için, belirtilen belgelerle birlikte 30 Haziran 2019 tarihine kadar bağlı bulundukları İl / İlçe Müdürlüklerine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bildiğiniz gibi ÇKS başvurusu bulunmayan üreticilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi vb. gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değildir” dedi.

‘MÜDÜRLÜKLERİNDEN TEMİN EDECEKLERDİR’
Çiftçilere uyarıda bulunan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı,”ÇKS başvurularında, üreticilerin Ziraat Odalarından ‘Çiftçi Belgesi’ alma zorunluluğu bulunmakta olup 2019 yılı ÇKS başvurusu için İl ve İlçe Müdürlüklerine ibraz edecekleri bu belgelerde ‘2019 ÇKS başvurusu için geçerlidir’ ibaresinin yer almasına dikkat edilmelidir. Üreticilerimiz, bu başvuru veya kayıt güncellemesi işlemlerini yapabilmeleri için istenilen belgeleri ise İl / İlçe Müdürlüklerinden temin edeceklerdir. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için başvuru dilekçesi ve belgelerini zamanında teslim etmelerini önemle hatırlatır, bu vesileyle bir kez daha içinde bulunduğumuz 2019 üretim sezonunun hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını dilerim”diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ