Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

‘KURALLARA UYALIM SEVDİKLERİMİZE ACI HABER GİTMESİN’

Samsun’un Valisi Osman Kaymak, Ramazan Bayramı öncesinde alınan trafik tedbirlerini Samsun-Ankara Karayolu Polis Kontrol Noktasında yerinde inceleyip, trafik denetimine katıldı.

Samsun’un Valisi Osman Kaymak, Ramazan Bayramı öncesinde alınan trafik tedbirlerini Samsun-Ankara Karayolu Polis Kontrol Noktasında yerinde inceleyip, trafik denetimine katıldı.

Ramazan Bayramı öncesinde alınan trafik tedbirlerini Samsun-Ankara Karayolu Polis Kontrol Noktasında yerinde inceleyip, trafik denetimine katılan Vali Osman Kaymak, güvenli bir yolculuk geçirmeleri temennisiyle, tüm yolcu ve sürücülerin bayramını kutlayıp çikolata ikram ederek, çocuklara oyuncak ve satranç takımı hediye etti. Vali Osman Kaymak, denetim için durdurulan araçlardaki çocuklara, İçişleri Bakanlığımızca “Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” sloganıyla başlatılan proje kapsamında araç kullanan ebeveynlerinin yaptığı hataları işleyecekleri karneleri teslim ederek, ebeveynlerini trafikte yaptıkları kural ihlallerinde uyarmaları için de kırmızı düdük dağıttı.

‘ TRAFİK UYGULAMAMIZ DEVAM EDİYOR’
Ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Osman Kaymak, “Arkadaşlar, Ramazan Bayramına girmek üzereyiz. Vatandaşlarımız anne-babalarını, sevdiklerini görmek ve ziyaret etmek için yola çıktılar. Bu vesileyle şehirlerarası yolarda trafik yoğunluğu arttı. O anlamda bizlerde bir kaza olmasın, insanların evine acı haber gitmesin diye tedbirlerimizi arttırdık. Bu çerçevede Samsunumuzda Emniyet ve Jandarma Bölgesi’nde gerekli önlemleri aldık. Emniyet Bölgesinde 325 trafik polisi ve 8’i motosiklet olmak üzere 41 araç ile birlikte denetimlerimizi yapıyoruz. Gerek bu yolda, gerekse Çarşamba yolunda ve Sinop yolunda yoğun bir şekilde trafik uygulamamız devam ediyor. Sürücülerden kurallar uyarak özellikle emniyet kemeri takmalarını ve hız limitine uymalarını istiyoruz” dedi.

‘100 KARNEYE BİSİKLET HEDİYE EDİLECEK
İçişleri Bakanlığımızın bu bayram uygulamaya geçirdiği ‘Sürücü Seyahat Karnesi’ni denetimlerde çocuklarımıza verdiklerini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Çocuklar bu karnede sürücünün hız limitine uyup uyumadığı, emniyet kemerini takıp takmadığı, yayalara yol verip vermediği konularında (annelerine-babalarına) not verecekler. “Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” projesi kapsamında düzenledikleri karnenin fotoğrafını çekecek olan çocuklar trafik karnemhastagi ile twitter üzerinden @TrafikEgm’yi etiketleyerek paylaşım yapacaklar. En beğenilen ve dereceye girene 100 karneye bisiklet hediye edilecek. Bu proje çok anlamlı. O yönüyle çocuklarımızı dağıttığımız karneye not vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

‘HEPSİNİN BİR GEREKÇESİ VE TECRÜBESİ VARDIR’
Son yıllarda alınan tedbirler sonucu kazalarda büyük bir azalma gerçekleştiğini söyleyen Vali Osman Kaymak, “Biz özellikle vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Arkadaşlar, bayramda sevinmeye ve sevdiklerinizle buluşmaya gidiyorsunuz, evlerinize acı haber göndermeyin. Biz onun için uğraşıyoruz. Trafik kuralları tecrübelerin sonucunda ortaya çıkmış kurallardır. Bu kuralların hepsinin bir gerekçesi ve tecrübesi vardır. Kurallara uyulması halinde kaza olmayacaktır. Genelde kazaların çoğu insan kaynaklıdır. Kazaların büyük bölümü kurallara uyulmadığı için sürücü hatasından kaynaklanmaktadır. Sürücülerimizi kurallara uymaları konusunda uyarıyoruz.” dedi.

‘POLİSİMİZİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN’
Ramazan ayının son günlerinde olduklarını ifade eden Vali Osman Kaymak, “Önümüzdeki Salı günü Ramazan Bayramı’nı hep beraber idrak edeceğiz. Bu vesileyle ülkemizdeki bütün vatandaşların ve Samsunluların bayramlarını tebrik ediyorum. Bayram hepimize huzur ve mutluluk getirsin diye dua ediyoruz. İlimizde çok huzurlu bir Ramazan geçirdik. Samsun şu an tam bir huzur kenti. O yüzden biz görev yapan güvenlik güçlerimize ve askerimize çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizin huzuruna katkı yapan sınır boylarında göreve yapan askerlerimize ve polisimizin Allah yardımcısı olsun. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehitlerimiz sayesinde ülkemiz huzur içerisinde günlerini geçiriyor. Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşlik günüdür. Bu bayramda dargınların barışmasını öneriyoruz. Birbirlerine daha anlayışlı davranan, sevgiyi ve saygıyı öne çıkaran bir anlayışın yayılmasını önemsiyoruz. Bu vesileyle tekrar tüm Samsunlu hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum” diye konuştu.

VALİ OSMAN KAYMAK’A EŞLİK ETTİLER
Konuşmasının ardından Samsun-Ankara Karayolu Polis Kontrol Noktası’nda İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Faruk Demir ve noktada görev yapan polislerle sohbet eden Vali Osman Kaymak, Polis Kontrol Noktası Denetleme Defterini ve 100’üncü Yıl Güzergah Kontrol Cetveli’ni imzaladı. Ardından günün anısına hatıra fotografı çektiren Vali Osman Kaymak, Polis Kontrol Noktası’nda görev yapan polislere kolaylıklar dileyerek ayrıldı.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ