Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ŞEHİT AİLELERİ SEÇİLMİŞ İNSANLARDIR

Ayvacık Kaymakamlığı tarafından Ayvacık Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrenciler,şehit,ve gazi aileleri için iftar yemeği düzenlendi.

Ayvacık Kaymakamlığı tarafından Ayvacık Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrenciler,şehit,ve gazi aileleri için iftar yemeği düzenlendi.Samsun Valisi Osman Kaymak,”Şehit yakınlarımızın maddi olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor”dedi.

Yemek programı öncesi Vali Osman Kaymak, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile yakından ilgilenerek sohbet etti. Düzenlenen İftar programına Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Jandarma. Astsubay Kıdemli Başçavuş. Çağatay Büyükada, Ayvacık İlçe Emniyet Müdür Vekili Faruk Türk, öğrenciler, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

‘SİZLER BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ’
Yemek programının ardından Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun yaptığı konuşmasında, “Vatan uğruna canlarını düşünmeden veren ve sizleri bize emanet eden şehitlerimizin yakınları, gaziler ve sevgili gençler. Bu akşam bizleri kırmayıp iftarımıza geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yürüttüğüm Ayvacık Kaymakamlığı görevimden nasip olursa ayrılıyorum. Yabancı dil eğitimi için Ankara’ya gidiyorum. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Sizler beni bağrınıza bastınız ve bana değer verdiniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman Ayvacık’ı unutmayacağım. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

‘KAYMAKAMIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Vali Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Öncelikle Ramazan ayında bu akşamki iftar sofrasında bizleri, sizlerle bir araya getirdiği için Ayvacık Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Kaymakamımızın görevi Ayvacık ilçemizde sona eriyor. Başka görev için Ankara’ya gidecekler. Kendisine bizler Ayvacık’a verdikleri hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Allah yolunu açık eylesin. Değerli şehit aileleri, sizler bizler için çok kıymetlisiniz. Sizlerin çocukları, evlatları bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, bağımsızlığı için, huzuru, mutluluğu için, birlik ve beraberliği için canlarını feda ettiler. Allah sizlere sabırlar versin. O anlamda bizlerde sizlerle beraber olmaktan, bu iftar sofrasını sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

‘ALLAHÜ TEÂLÂ HERKESE ŞEHİTLİĞİ NASİP ETMİYOR’
25 yıllık kaymakamlık ve 5 yıldır da Valilik yaptığını belirten Vali Osman Kaymak, “Çok sayıda şehit ailesi ile tanışma fırsatım oldu. Biz şehit yakınlarına son derece saygı duyuyoruz ve hürmet ediyoruz. Şehit aileleri seçilmiş insanlardır. Allahü teâlâ herkese şehitliği nasip etmiyor. Allah sizleri de bizleri de şehitlerimizle birlikte cennetinde buluşturmayı nasip eylesin. Tabi ki bizler şehitlerimize çok şey borçluyuz. Şehitlik bizim için çok kıymetlidir. Devletimiz biliyorsunuz şehit yakınlarımızın maddi olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama şehit yakınlarının en çok ihtiyacı duyduğu şey onurlu duruşlarına karşı onları hatırlamak, hatırlarını sormak ve onları unutmamaktır. Onlara gereken sevgide ve saygıda eksiklik yapmamaktır. Bu bizlerin ve kamu kurumlarının görevinin yanında bütün toplumun görevidir. Ben buradan Samsun’daki ve bütün ilçelerimizdeki memurlarımıza sesleniyorum. Lütfen bir şehit yakını kurumunuza geldiği zaman kesinlikle onu en iyi bir şekilde ağırlayacak ve dinleyeceksiniz. Onun güzel bir şekilde kamu kurumunda ayrılmasını sağlayacaksınız. Onlar bize şehitlerimizin emanetleridir” dedi.

‘GÖNÜLLERİNİN HOŞ EDİLMESİ, ONLARIN MUTLU OLMASI
Şehitlerimizin hepimiz için canlarını feda ettiğini söyleyen Vali Osman Kaymak, “Hatta bir apartmanda, bir mahallede bir şehit varsa o şehit o mahalleye veya apartmana zimmetlidir diye düşünmek lazım. O şehidin ailesinin ihtiyaçları, onların gönüllerinin hoş edilmesi, onların mutlu olması ve incinmemesi, o mahallenin veya apartmanın sorumluluğundadır. O şehit ailesini o mahalleli incitirse ondan şehit incinir. Şehit incinirse de Allah incinir. O yüzden şehit ailelerimizi incitmeden onların hatırlarını soralım” diye konuştu.

‘ÇALIŞKAN ÖĞRENCİLERİNİN BURADA OLDUĞUNU BELİTTİ’
Vali Osman Kaymak konuşmasının sonunda, “Sevgili çocuklar bugün aranızdayız. Yatılı Bölge Okulunuz hakkında Kaymakamımız çok güzel bilgiler verdi. Ayvacık’ın en başarılı okulu ve çalışkan öğrencilerinin burada olduğunu belitti. Sizleri tebrik ediyoruz. Çocuklar sene sonuna geldiniz. Devletimiz sizler için çalışıyor. Bizlerin sizlerden tek isteği sadece derslerinize çok iyi çalışmanızdır. Kitap okumayı mutlaka ihmal etmeyin. Kitap okuyan çocukların anlama ve kavrama yetenekleri gelişiyor. Ben bu akşam bu iftar programını düzenlediği için Kaymakamımıza tekrar çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Ramazan-ı Şerifiniz ve Kadir geceniz mübarek olsun” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Osman Kaymak, iftar yemeğine katılan Ayvacık Mustafa Üstündağ Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine 100. Yıl tişörtü hediye ederek, derslerinde başarılar diledi. Daha sonra Vali Osman Kaymak, iftar yemeğinin ardından şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimizle çay içerek, sohbet etti.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ