Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ GENÇLERİN OMUZLARINDADIR’

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü’nün OMÜ Yaşam Merkezi’nde akademik, idari personel ve öğrenciler için iftar programı düzenledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü’nün OMÜ Yaşam Merkezi’nde akademik, idari personel ve öğrenciler için iftar programı düzenledi.

İftar programına ayrıca, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İl Jandarma Komutanı Jandarma. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Albay Ahmet Bahadır, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, TKDK İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, akademik ve idari personel ile ünivarsiteli öğrenciler katıldı.

‘KUTLAMA HEYECANI DEVAM EDİYOR’
İftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Samsun’un bu yıl her zamankinden farklı olduğunu ifade eden OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılını henüz kutladık ve bu kutlama heyecanı devam ediyor. Milli Mücadele ruhunun zirve yaptığı bugünler, Ramazan’ın manevi iklimiyle bütünleşince bu birlikteliği sayenizde daha da yukarılara taşıdı. Cenab-ı Allah bu birlikteliği ve beraberliği hep daim kılsın. Kendi rızası için tuttuğumuz oruçları sağlık içerisinde hep birlikte açma fırsatı verdiği için Allah’a elbette ki çok şükür borçluyuz” dedi.

‘100 YILDA NEREDEN NERELERE GELDİ’
Tüm İslam âleminin Ramazan ayını kutlayarak konuşmasına başlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Bu güzel ramazan akşamında OMÜ’de sizlerle birlikte iftar açmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta Milli Mücadele’nin 100’üncü Yılını kutlamak üzere ilimizde misafirlerimiz oldu ve onları uğurladık. Gerçekten Türkiye 100 yılda nereden nerelere geldi. Milli Mücadele ruhunu yaşatmak ve diri tutmak en büyük görevimiz. Türkiye Cumhuriyeti yoluna bağımsız ve hür olarak devam ediyorsa bunu Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize borçluyuz. Onlara bir kez daha minnettarlığımızı ifade ediyorum, Allah onlara rahmet eylesin ” diye konuştu..

‘ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMEK DURUMUNDAYIZ’
Milli Mücadele’nin bitmediğini ve devam ettiğini dile getiren Vali Osman Kaymak, “Bu cennet ülkemiz kolay vatan edinilmedi. Hala bu topraklar üzerinde emelleri olanlar var. Onun için her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Güçlü olmak durumundayız, vaktimizi çok iyi değerlendirmek durumundayız. Vaktimizin çoğunu laboratuvarlarda geçirmek durumundayız, kitap okumak durumundayız. O anlamda üniversite bizim yol göstericimiz. Sizlere çok güveniyoruz. Türkiye’nin geleceği gençlerin omuzlarındadır. Sizler bu bilinçle inşallah geleceği kuşatacaksınız.” şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ