Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

100’ÜNCÜ YIL ATATÜRK BOTANİK PARKI’NI HALKIMIZA ARMAĞAN ETTİ

100’ÜNCÜ YIL ATATÜRK BOTANİK PARKI’NI HALKIMIZA ARMAĞAN ETTİ

Samsun’da 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Atakum İlçesi Çatalçam Mahallesi’ndeki emekli öğretmen Recep Öztürk’ün kendi emeği ile yaptığı ve halkına armağan ettiği ‘100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı’nın açılışı düzenlendi.

‘100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı Açılışına ayrıca, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 100’üncü Yıl Koordinasyon Kurulu üyeleri ve doğaseverler katıldı.

360 BİN FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUM
‘100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı’nın kurucusu emekli öğretmen Recep Öztürk açılış öncesi yaptığı konuşmasında ,“Cumhuriyetin onurlu insanların yaşam tarzı olduğunu hepimiz biliyoruz. Cumhuriyet için bir şeyler yapalım dedim. Burası 25 yıl önce Doğa Güzelleştirme ve Fidan Üretim Merkezi olarak kuruldu. Cumhuriyetin 100’üncü Yılı için fidan dikim çalışmaları başlattım. 360 bin fidanı toprakla buluşturdum. Bugünde Atatürk’ün Samsun’a gelişinin 100’üncü Yılı anısına 10 dönümlük bir alana Atatürk’ün adını doğaya taşımak düşüncesiyle halka açık botanik orman parkı olarak açıyoruz. Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlara teşekkür ediyorum. Ben başta Sayın Valimiz olmak üzere belediye başkanımıza ve doğaseverlere katılımları için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇİVİ ÇAKAN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci yaptığı konuşmasında, “Atakum Belediye Başkanı olarak 100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı bana teslim. Sizin adınız bir başka yerde yaşatılmayı hak etmiş. Bunu da ben yaparım. Böyle işler için çivi çakan herkese çok teşekkür ederim. Sizin gibi öğretmenlere ve duyarlı insanlara ihtiyacımız var. Bilinmesini ve tanınmasını sağlamakta bizim görevimizdir ”diye konuştu.

ÖĞRETMENİMİZİN EMEKLERİNE SAĞLIK
Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Gerçekten Recep Öztürk öğretmenimizi tanımaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum. Örnek insan. Öğretmenler her zaman bizim için önder ve yol göstericilerdir. Öğretmenimizin emeklerine sağlık. Öğrenci yetiştirmeleri ve buraya yaptıkları emekleriyle örnek bir davranış sergiliyorlar. Ondan dolayı tebrik ediyorum. 100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı’na fidan dikilerek burayı halka armağan ediyorlar. O yönüyle burayı daha da güçlendirelim ve geliştirelim. Bu konuda kendi imkânları ile buraya kadar gelen öğretmenimizi yalnız bırakmayalım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından ‘100’üncü Yıl Atatürk Botanik Parkı’nın açılışı Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi .Daha sonra Vali Osman Kaymak, protokol üyeleri ile birlikte ‘100’ünü Yıl Atatürk Botanik Parkı’nı gezerek, emekli öğretmen Recep Öztürk’ten bilgi aldı.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ