Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSTANBUL’DAN SAMSUN’A KÜREK ÇEKTİLER

İSTANBUL’DAN SAMSUN’A KÜREK ÇEKTİLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü dragon bot takımı, 26 kişilik ekip 30 Nisan’da İstanbul’dan çıkarak Bandırma Vapuru’nun 1919 yılında izlediği güzergahtan kürek çekerek Samsun’a geldi. Uzmar Denizcilik firmasının sponsorluğunda 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başarılması zor bir olayı gerçekleştiren sporcular, 19 Mayıs 2019’da Tütün İskelesi’ne gelerek, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan teslim aldıkları Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etmişti.

‘BİZLER İÇİN HEM GURUR VERİCİ HEM DE ÇOK İYİ BİR DENEYİM OLDU’
Heyecanlı ve tehlikeli bir etabı gerçekleştirdiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor Dragon Bot Takımı Antrenörü Zafer Benli, “Çok zor bir iş çıkardık. İstanbul’dan Samsun’a kadar kürek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gelmek bizler için hem gurur verici hem de çok iyi bir deneyim oldu. Sporcularımızın da büyük gayreti ile birçok kişinin başaramazlar dediği bir etkinliğini zaferle tamamlanmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

‘UĞRADIĞIMIZ HER YERDE BİZLERİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KARŞILADILAR’
Bu zorlu etapta kendilerine sponsor olan Uzmar Denizcilik Firması’na teşekkür ettiklerini söyleyen Antrenör Benli, “15 sporcu ve 11 teknik ekip olarak 26 kişi tek yürek olduk. Bu kadar yoğun ilgi göreceğimizi tahmin edemiyorduk. Fakat güzergah boyunca uğradığımız her yerde bizleri büyük bir coşku ile karşıladılar. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan desteğini esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Kulüp Başkanımız Kadir Koçak’a şükranlarımızı sunarız” diye konuştu.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ