Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAŞKAN UYANIK’TAN CAMİAYA MESAJ

BAŞKAN UYANIK’TAN CAMİAYA MESAJ

Sezon başında kulübümüzün ceza talimatnamesindeki maddelerinden biri şuydu:
“Hakemi aldatmaya yönelik hareketlerde bulunan oyuncu para cezası alır”

Fair-Play’a, oyununun ruhuna, eşitlik ve adalet duygusuna yönelik inancımız ve kararlılığımız nedeniyle bu kararı almıştık.
Aldığımız bu kararı, kamuoyuyla paylaşmış ve çok olumlu geri dönüşler almıştık. Biz futbolun itibarını ve saygınlığını koruma adına daha o günler atmıştık bu adımı.

Haksız, helal olmayan her şeyi elimizin tersiyle iteceğimizi daha o günlerde ifade etmiştik. Doğal olarak futbolun paydaşlarından beklentimiz de bu yöndeydi.

Ama gelin görün ki, sezon başından bu yana gördüklerimiz ve yaşadıklarımız futbolun adalet yönüne ‘Rahmet’ okutacak yönde.
Hakemin ismi değişse bile, her maç bize yapılan haksızlıklar nedeniyle puanlarımızın gasp edildiğini artık tüm futbol camiası görüyor, biliyor.
Son oynadığımız Sakaryaspor Play-Off çeyrek final karşılaşması bir kez daha göstermiştir ki, futbol sadece sahada oynanan bir oyun olmaktan çok uzakta.

5 Şubat 2017 tarihinde oynanan Sakaryaspor – Afjet Afyon (1 – 2) maçını yöneten, Sakarya’ya gösterdiği iki kırmızı kartla ev sahibi takımı mağdur ettiği yönünde genel kanaat oluşturan hakem Kadir Sağlam’ın, Sakaryaspor’un evinde bize karşı oynadığı böylesine kritik bir maça verilmiş olmasının izahı ne olabilir.
Acaba diyet ödetmek mi?
Akla ilk gelen maalesef bu.

Derdimiz rakiplerle değil, sözümüz de onlara değil.
Sezon başından bu yana, ortaya koyduğumuz evrensel değerler ve ilkelerle çarpıklıktan nemalanan bazı kişileri çok rahatsız ettiğimizin farkındayız.
Ama ahlaki değerlerimizden asla vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz.

4 Mayıs’ta oynanan 3. Lig karşılaşmaları Cizre-Karacabey, Kocaelispor-1461 Trabzon ve Bağcılar-Gölcük karşılaşmalarına Süper Lig hakemi atanmışken, hafta arası Sakaryaspor ile oynanan Play-Off maçımıza, zorluk derecesi bu kadar yüksek bir karşılaşmaya hakem olarak Kadir Sağlam’ın atanmasının mantıklı bir açıklaması var mıdır?

İnsan ne kadar iyi düşünmek isterse istesin, ortaya çıkan tablonun anlattıkları çok başka…

Taraftarımızın haklı olarak kısasa kısas mantığıyla maç yayınını istememesine rağmen, 13 Mayıs Pazartesi 20.30’da oynayacağımız Sakaryaspor maçının televizyondan naklen yayınlanmasında ısrarcıyız.
Aynı futbolda adalet duygusunun, kazanan olması konusunda inancımızda olduğu gibi…

Maçın yayınlanmasını engelleyerek, hakemi lehimize yanlış karar vermeye zorlayarak bir netice almak gibi düşüncemiz hiçbir zaman olmadı, bundan sonra da olmayacak.

İşin şark kurnazlığı tarafında hiçbir zaman olmadık, bundan sonra da olmayacağız.

2 yanlıştan bir doğru çıkmaz…
Tek isteğimiz adil bir yönetim. Adil bir yönetimle biz bu işin üstesinden geliriz.

Bunun dışında başka bir yol aramak bize yakışmayacağı gibi Türk futboluna da bir kazanç sağlamaz.

İstiyoruz ki;
Futbol kazansın…
Dostluk kazansın….
Fair-Play kazansın…
Hak eden hak ettiğini alsın….
Ama kötülük de gölge etmesin…

İsmail UYANIK
Yılport Samsunspor
Kulübü Başkanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ