Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘AKTİF YAŞAM MERKEZİNDE’ SONA GELİNDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çarşamba Belediyesi ve Çarşamba Ticaret Borsası’nın birlikte projelendirdiği, engelli bireylere hizmet vermeyi amaçlayan ‘Aktif Yaşam Merkezi’ tamamlanarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devir ediliyor.

‘AKTİF YAŞAM MERKEZİNDE’ SONA GELİNDİ
Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına devir için protokol imzalayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz en kısa zamanda “Aktif Yaşam Merkezinin” açılışının yapılacağını söylediler.
HER PROJENİN YANINDA OLACAĞIZ’
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan,“İlçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize, yaşlılarımıza daha iyi imkanlar sağlamak için çalışmalarımız devam edecek. Engelli bireylere yönelik olan her projenin yanında olacağız. Engelli bireylerin Aktif Yaşam Merkezi’nde sosyalleşmelerini ve mesleki alanlarda kendilerini geliştirmesini sağlayacağız”dedi
‘İLKESİYLE PROJEDE BULUNUYORUZ’
Aktif Yaşam Merkezinin inşasını Çarşamba Belediyesi ile üstlendiklerini belirten Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, “Biz ‘Engelli birey yoktur, engelleri kaldırılmayan birey vardır’ ilkesiyle projede bulunuyoruz. Engelli bireyleri eğitmek, onlara mesleki iş becerilerini kazandırmak ve istihdamlarını sağlayarak günlük hayata katılmalarını sağlamak amacıyla merkezi kuruyoruz” diye konuştu.
Haber/Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ