Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

KARADENİZ İLKOKULU SATRANÇTA REKOR KIRDI

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda başlayan Okullar arası Satranç Turnuvası, yapılan müsabakalarla sona erdi.

KARADENİZ İLKOKULU SATRANÇTA REKOR KIRDI
‘BÜTÜN KATEGORİLERE AMBARGO KOYDU’
Turnuvaya genel kategoride 81, bayanlar kategorisinde ise 24 takım olmak üzere yaklaşık 450 sporcu katıldı. Müsabakalar sonucunda İlkadım ilçesindeki   Karadeniz İlkokulu daha önce Samsun’da yapılan satranç turnuvalarında görülmemiş bir başarıya  imza atarak dağıtılan 8 kupanın 5’ini aldı. Ayrıca bayanlar kategorisinde katıldığı 3 takımla birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü alan Karadeniz İlkokulu genel kategoride katıldığı 3 takımla da birinciliği ve üçüncülüğü alarak büyük bir başarı elde etti.
‘SATRANÇTA DAMGASINI VURAN OKUL OLDU’
Okuluna toplam 5 kupa 20 madalya kazandıran Karadeniz İlkokulunun satranç sporcuları, verdikleri emeklerin karşılığını almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Takımların antrenörü Mustafa Ateş, öğrencilerinin meslek hayatının en güzel hediyesini verdiklerini söyleyerek onlarla gurur duyduğunu, ileride her birinin bu sporda çok daha büyük işler başaracağına inandığını söyledi.
‘BAŞARILARIYLA KENDİSİNDEN SÖZ ETTİRİYOR’ 
Karadeniz İlkokulu olarak büyük başarıların altına imza attıklarını  vurgulayan Okul Müdürü Mehmet Ali Yaman,,” Öğrencilerin gösterdiği bu başarıdan dolayı her birini tebrik ederek, okulumuzu satranç sporunda Samsun’un en tanınan okulu haline getiren, okulumuzu markalaştıran öğrencilerimize ve öğretmenimiz Mustafa Ateş’e  gönülden teşekkür ediyorum ”dedi.
Haber: Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ