Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

SAMSUNLU OKÇULAR İSTANBUL’DA Kİ YARIŞMAYA GİDECEK

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Okçular Vakfı tarafından düzenlenen, Tokat Belediyesi sponsorluğunda, 21 Nisan 2019 Pazar günü 7’inci Fetih Kupası Tokat Bölge elemesi gerçekleştirildi.

Samsun Yıldız Gençlik, Puta Koşusu ve Menzil Koşusu olarak yarışmaya katılım sağladı. Puta koşusunda; Genç bayanlar kategorisinde Rümeysa Bulut, büyük erkekler kategorisinde Hüseyin Şengül, Ömer Faruk Şengül, Recep Şengül ve büyük bayanlar kategorisinde Edanur Tokgöz dereceye girerek İstanbul’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük karma okçuluk müsabakası Fetih Kupasında yarışma hakkı elde ettiler.

ORGANİZASYONA TEŞEKKÜRLER
Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet Muştu yaptığı açıklamada; ‘’Yıldız Gençlik Kulübümüze desteklerinden dolayı, İlkadım Belediye Başkanı Sayın Necattin Demirtaş,a Tokat Valisi Sayın Ozan Balcı’ya Tokat Milletvekili Mustafa Arslan,a organizasyon sponsoru Tokat Belediye Başkanı Sayın Eyüp Eroğlu’na ve yarışmanın organizasyonunu yapan Okçular Vakfı yönetimine teşekkür ederim. Samsun Yıldız Gençlik olarak Geleneksel Okçuluk eğitimi verdiğimiz, Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne, Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğüne, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlyas Kılıç Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğüne, Mektebi Cihan İlkokulu Müdürlüğüne, Samsun Açı Okulları Müdürlüğüne ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğüne desteklerinden dolayı ve ayrıca Yarışmaya katılan tüm kabzadaşlarıma (okçu arkadaşlarıma) teşekkür ediyor ve diğer müsabakalarda da başarılar diliyorum. Köklü kültürümüzün önemli bir parçası olan geleneksel okçuluğu bir spor dalı olarak gençlerimize öğreten kulüp eğitmenlerimize teşekkür ederim” dedi.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ