Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

‘100’ÜNCÜ YILDA SAMSUN VALİSİ OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM’

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır’ın daveti üzerine cemiyet üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

‘100’ÜNCÜ YILDA SAMSUN VALİSİ OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM’

Ziyarette yönetim kurulu üyeleri Avni Demir, Gülsüm Atik, Harun Üstün, Hilal Gamze Çakır, Muammer Dilber, Murat Sandıkçı, Okan Aralan, Yaşar Aslan, Alper Cabbar, Samsun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu Üyesi Fatma Dursun Atalay hazır bulundu.

‘SİZİN HER ZAMAN BÜYÜK DESTEĞİNİZİ GÖRDÜK
Kahvaltının sonunda Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır yaptığı konuşmasında, “19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni binasında ilk olarak sizi ağırladık. Sizin her zaman büyük desteğinizi gördük. Buraya gelerek bizi şereflendirdiniz ve onurlandırdınız. Her zaman sizi çayımızı ve kahvemizi içmeye bekliyoruz” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA SUNULDU’
Nazik davetinize ben de çok teşekkür ediyorum vurgusu yapan Vali Osman Kaymak,” Yeni yerleşim yeriniz tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Arkadaşlar, Samsun’da 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılı etkinlikleri devam ediyor. Biz bu hazırlıklarımıza 5-6 ay öncesinde başladık. Bu hazırlıklarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla himayelerine alındı. Bu vesile ile ben tekrar şahsım ve Samsun halkımız adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Biliyorsunuz iki ay öncede bu konuyla ilgili genelge yayınlandı. Logomuz hazırlandı ve Cumhurbaşkanlığı makamına sunuldu. Yakın zamanda Cumhurbaşkanlığımızın belirleyeceği logo yayınlanacak. 100’üncü Yıl kutlamalarının sadece 19 Mayıs tarihinde değil, yıl boyu olmasını öncelikli prensip olarak kabul ettik” diye konuştu

‘KIVILCIMIN YAKILDIĞI İLKADIM ŞEHRİNDEYİZ’
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Valiliğimiz koordinesinde, Samsun, Amasya, Sivas ve Erzurum’u da kapsayacak şekilde bütün Türkiye’de yapılacağını ifade eden Vali Kaymak,” Arkadaşlar bu doğrultuda 2023 Cumhuriyetimizin kuruluşunun hazırlıklarını da yapıyoruz. 19 Mayıs 1919 aslında 2023 yılının ön hazırlıklarıdır. Biz Samsun olarak işin başındayız. Kıvılcımın yakıldığı ilkadım şehrindeyiz. O anlamda Samsun’dan başlaması çok anlamlıdır. Samsunluların çok heyecanlı olmasını çok takdir ediyorum. Samsun halkında büyük bir heyecan var. Vali Yardımcımızın başkanlığında 100. Yıl Koordinasyon Kurulumuzu kurduk. Biz yeteri kadar kaynağa ulaşamayacağımız için programlanan projelerin gerçekleşmesi niyetiyle daha az kaynakla kendi imkânlarıyla yapılacak işlerin Samsun’da olmasını önemsedik” dedi.

‘SAMSUN’DA GERÇEKLEŞMESİNİ TALEP ETTİK’
Bu kapsamda 41’inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da olması için 4-5 ay önce girişimlerde bulunduklarını belirten Vali Kaymak,” Milletvekillerimiz ile birlikte TRT Genel Müdürümüz Sayın İbrahim Eren Bey’le görüştük ve 41.TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da gerçekleşmesini talep ettik. Kendileri sağ olsun uygun gördü yaklaşık bir haftadır dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar şehrimizde. 1979 yılından itibaren TRT’nin yürüttüğü şenliğin bu yıl Samsun’da olması çok güzel. Bu işler az para ile Samsun’a büyük katma değerler sağlayan etkinliklerdir. Bir diğer etkinlik üniversiteler arası Koç Fest festivali. Bu festivalde ilimizde gerçekleşecek. Ben Samsun’a geldiğimde belirtmiştim Samsun potansiyeli yüksek bir şehir ama istediğimiz seviyede değiliz. Bu potansiyellerin çok iyi değerlendirilip üretime, istihdama ve ihracata dönüşmesi lazım. O anlamda bu yapılan uluslararası etkinlikler sayesinde bütün dünyadan Samsun izleniyor. Bu bizler için gurur vericidir. 40 ülkeden 800 çocuğu, grup liderlerini ilimizde misafir ediyoruz. Bu çocuklarımız belirlediğimiz alanlarda etkinlikler yapıyorlar ve ülke kıyafetleri ile ülkelerini tanıtıyorlar, bizim kültürümüz hakkında bilgi sahibi oluyorlar şeklinde konuştu.

‘ONLARI ÇOK GÜZEL AĞIRLIYORLAR’
Arkadaşlar, 20 Nisan Cumartesi günü Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda saat 16.00’da büyük gala gösterisi olacağını sözlerine ekleyen Vali Kaymak,” Tüm vatandaşlarımızı gala gösterisine davet ediyoruz. Samsun’un misafirperver olduğunu ve bu çocuklarımızın yanında olduğumuzu tüm dünyaya gösterelim. Çocuklarımız kendilerini yalnız hissetmesinler. Çocuklarımızı evlerinde misafir eden Samsunlu ailelerimize de ayrı, ayrı çok teşekkür ediyorum. Onları çok güzel ağırlıyorlar. 100’üncü Yılda Samsun Valisi olmaktan çok mutluyum. Benim için bir onur ve gururdur. İnşallah bütün Samsunlularla beraber ilkadım şehri olduğumuzu kurtuluşa giden yolda ilk meşalenin yakıldığı şehrin insanları olarak bu birlik ve beraberliğe destek olduğumuzu bütün dünyaya gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Ayrıca 19 Mayıs 2019 günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimize bekliyoruz. Bütün kurumlarımızın işbirliği ile 100. yıl kutlamalarını ilimizde en iyi şekilde kutlayacağız. Bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum ” dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Osman Kaymak, ziyaretin anısına Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır’a Atatürk Anıtı tablosu hediye etti.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ