Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA KESİMHANESİ ONAY BELGESİNİ ALDI

Bafra İlçesi Bahçeler Mahallesinde faaliyet gösteren Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra Ticaret Borsası Kesimhanesi “ İşletme Onay Belgesi’ni aldı.

İşletme Onay Belgesi Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı tarafından Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu’na teslim edildi. İl Müdürü Nail Kırmacı, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut Güler ve Bafra İlçe Müdürü Ahmet Dursun işletmeyi ziyaret ederek incelemelerde bulunarak kesimhane hakkında bilgi aldı.

HERKES YÖNETMENLİĞE UYGULAYACAK
Samsun Tarım ve Orman il Müdürü Nail Kırmacı, “Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Bafra Ticaret Borsasına ait Kesimhaneye 03.04.2019 tarihinde Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik, Hayvansal Gıdalar İçin Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği ve Hayvansal Gıdaların Resmi Kontrollerine ilişkin özel kuralları belirleyen yönetmeliğe istinaden İşletme Onay verildiğini, bölgenin en modern kesim tesisi olarak faaliyete geçen bu kesimhane de günlük 90 adet Büyükbaş ve 100 adet de küçükbaş hayvanın kesimi yapılacak” dedi.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ