Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

‘ŞEHRİMİZ ÇOK DAHA HUZURLU BİR KENT OLACAKTIR’

Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Erol Olçok Salonu’nda düzenlenen kokteyle katıldı.

‘ŞEHRİMİZ ÇOK DAHA HUZURLU BİR KENT OLACAKTIR’

Kokteyle ayrıca CHP Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Erol Tosun, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Vali Yardımcıları Hasan Öztürk, İbrahim Avcı, Sezgin Üçüncü, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri, Emniyet Teşkilatı mensupları ve aileleri katıldı.

‘FEDAKARCA GÖREV YAPMAKTADIR’
Kokteylin açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, “Türk Polis Teşkilatı kurulduğu tarihten bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması, halkımızın güvenli bir şekilde yaşam sürdürebilmesi için gece gündüz cesaretle ve fedakarca görev yapmaktadır. Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünde başarıları, kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla milletimizin sevgisini en üst seviyede kazanmış olmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz.Cumhuriyeti ve demokrasiyi canı pahasına savunan, hatıralarını daima kalbimizde yaşattığımız başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, devletimizin ve milletimizin huzuru için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, görevi başındaki teşkilat mensuplarımıza, emeklilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum” şeklinde konuştu.

10 NİSAN POLİS GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM.
Polislerin her zaman milletimizin güvenliği için canlarını ortaya koyarak görev yaptığını dile getiren Vali Osman Kaymak “Bizler onlara minnettarız. Öncelikle Samsunumuzun huzuru için başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere bütün Emniyet Teşkilatımıza teşekkür ediyorum ve 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyorum. Tabi bir şehrin huzurunu sağlarken sadece polisiye tedbirlerle bütün sorunların önüne geçmek mümkün değil. O anlamda polis işini iyi yaparken, toplumla bütünleşen, önleyici hizmetleri artıran çalışmaları yapmak da önemli. Şehrin eğitimi, sosyal ve kültürel yapısı da önemli. Bu konuda her zaman işbirliği içerisinde olmamız gerekiyor” dedi.

‘SORUNLARINI DA YAŞAYAN BİR KENT’
Samsun’da iki yıldır görev yaptığını belirterek, çok güzel bir diyalog ortamı olduğunu ifade eden Vali Kaymak, “Şehrimiz Türkiye’nin 16. büyük şehri, göç alan önemli bir kent. Şüphesiz büyükşehir sorunlarını da yaşayan bir kent. Büyükşehirlerde maalesef sosyal sorunlar her gün artarak büyüyor. Aile içi şiddet, intihar ve şiddetin sadece polisiye tedbirlerle önlenmesi mümkün değil. O anlamda ilimizin eğitim yapısı, STK’lar, basın, üniversiteler ve belediyeler çok önemli. İnşallah hep birlikte el ele vererek önleyici hizmetleri artırdığımız takdirde inanıyorum ki şehrimiz çok daha huzurlu bir kent olacaktır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, protokol üyeleri ve Emniyet Teşkilatı mensuplarıyla birlikte Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü Kuruluş yıldönümü pastasını kesti.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ