Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

‘CANINI ORTAYA KOYARAK YAPILAN MESLEK ASKERLİK VE POLİSLİK MESLEĞİDİR’

Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Ogün Şahin ve teşkilat mensupları, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette İl Emniyet Müdürlüğü ve 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu adına polis okulu öğrencileri tarafından Vali Osman Kaymak’a çiçek takdim edildi.İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ziyarette yaptığı konuşmasında,”Bu hafta Polis Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Ben Sayın Valimize teşkilatım ve şahsım adına burada çalıştığımız müddet boyunca bize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı, teşkilatımıza, askerimize ve polisimize olan duyarlılığından dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

HUZURU İÇİN GECE GÜNDÜZ, MESAİ GÖZETMEDEN ÇALIŞIYOR
Bu yıl polis teşkilatının kuruluşunun 174’üncü kuruluş yıldönümü olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak ,”Bu amaçla ülkemizde ve ilimizde çeşitli programlar yapılıyor. Bizler de bu vesileyle Polis Teşkilatımızın gününü kutluyoruz. Samsun polisi, Samsun halkının huzuru için gece gündüz, mesai gözetmeden çalışıyor. Samsunlular adına ilin valisi olarak İl Emniyet Müdürümüzün şahsında tüm polislerimize çok teşekkür ediyorum. Polislik mesleği bir fedakârlık mesleğidir. Herkes uyurken en zor şartlarda canlarını ortaya koyarak görev yapmaktadırlar. Canını ortaya koyarak yapılan meslek askerlik ve polislik mesleğidir. Bizler bu mesleğe saygı duyuyoruz. Allah onları kazadan ve beladan korusun. Allah ülkemizin birliğini, dirliğini ve huzurunu bozmasın. Tekrar tüm emniyet teşkilatımızın gününü kutluyorum. Bu vesileyle bütün gazilerimize ve yaralılarımıza şifalar, şehitlerimize rahmet diliyorum ”diye konuştu

‘16 ÜLKEDEN 6002 KATILIMCI İLE 3489 ROBOT YARIŞACAK’
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılı etkinlikleri devam ediyor vurgusu yapan Vali Kaymak,”10-11-12 Nisan 2019 tarihlerinde ilimizde gerçekleşecek ‘Yapay Zeka’ Temalı 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması’nın yapılacağı Tekkeköy Yaşar Doğu Salonu’nda incelemelerde bulundum. 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması’na 16 ülkeden 6002 katılımcı ile 3489 robot yarışacak. Çok önemli bir etkinlik. Bu 3-4 gün içinde 8-10 bin gencimiz Samsun’a gelmiş olacak. Bunun için biz hep söylüyoruz. Samsun’un kapasitesi ve potansiyeli çok yüksektir. Samsun’a gelen insanların ilimizde misafir edilmeleri çok önemli ve anlamlıdır ”dedi.

SAMSUN OLİMPİYAT OYUNLARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI
Samsun 2017 yılında 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yaptığını belirtren Vali Kaymak,” Hiçbir olumsuzluk ve aksilik yaşanmadan Samsun Olimpiyat Oyunları başarıyla tamamlandı. Samsun 19 Mayıs 1919’un 100’üncü Yılında yapılan etkinlikler için pek çok ziyaretçi alacak. Ziyaretçiler gelmeye şimdiden başladı. 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması’ndan sonra 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Samsun’da yapılacak. 40 ülkeden 8-9 bin çocuk ilimize gelerek on gün şehrimizde kalacaklar. Sonrasında ise 19 Mayıs etkinlikleri başlıyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın 19 Mayıs 2019 tarihinde ilimizde olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ