Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

OSMAN PARLAK’TAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Kuzey Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman PARLAK mübarek Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. PARLAK mesajında şu ifadelere yer verdi:

OSMAN PARLAK’TAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Kuzey Su Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Osman PARLAK mübarek Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. PARLAK mesajında şu ifadelere yer verdi:

2 Nisan 2019 Salı gününü Çarşambaya bağlayan gece, Peygamberimizin (S.A.V.) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesini şükürler olsun bir kez daha idrak edeceğiz.

Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen İsra ve Miraç; Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya kadar uzanan içerisinde pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuk, aynı zamanda Allah ile insan arasındaki köprü olan namazın farz kılınışının ve şirk koşmayan müminlerin bağışlanacağının müjdesini de beraberinde getirmiştir.

Allah’ın sonsuzluğuna, birliğine ve büyüklüğüne yapılan en görkemli yolculuk olan Miraç aynı zamanda her insanın kendi semasına, iç dünyasına yapması gereken bir yolculuktur.

Miraç Kandili,  Peygamber Efendimizden (S.A.V.) ilham alarak günahlardan arınmak, bireyin, toplumun ve insanlığın yükselişi üzerinde tefekkür etmek için en güzel vesilelerden biridir.

Modern zamanların telaşı içerisinde çok kolay yitirilen manevi değerleri tekrar kazanmak, sevdiklerimizle ve tüm müminlerle kenetlenmek için de muazzam bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin, bölge halkımızın, âlem-i İslâm’ın Miraç Kandilini tebrik ediyorum.

Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ