Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…

İbrahim ALAÇAMLI yazdı…

Sevgili okurlarım…

Recep ayının 27. Gecesi ( bu gece ) Mirâc gecesi’dir.

Cebrail aleyhisselam gelip, Peygamber efendimizi, 52 yaşında iken, Recep ayının 27. Gecesi, Mekke-i Mükerreme’ de Mescid-i Haram’dan, Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya ve oradan da göklere götürdü.

İslam Alimleri buyurdu ki,

“Mirâc ruh ve ceset ile birlikte oldu. Ayet-i kerime ile sabit olduğundan, Mekke’den Kudüs’e götürüldüğüne inanmayan kâfir olur”

 

PEYGAMBERİMİZ MİRAC’TA CENNETİ, CEHENNEMİ, KÜRSİ VE ARŞ ALEMİNİ GÖRDÜ…

Sevgili okurlarım…

Resulullah “sallallahu aleyhi ve sellem” ;

“Mirac’da Cenneti, Cehennemi, sayısız şeyleri görüp, Kürsi, Arş ve Ruh âlemlerini geçip, bilinmeyen, anlaşılamayan, anlatılamayan şekilde, mekansız, zamansız, cihetsiz, sıfatsız olarak Allah-ü Teâla’yı gördü.”

Hiçbir mahlukun bilemeyeceği, anlayamayacağı nimetlere kavuşup bir anda, Kudüs’e ve oradan da Mekke-i Mükerreme’ye geldi.

 

BU MÜBAREK GECEDE NELER YAPMALIYIZ?

Sevgili okurlarım…

Mübarek gece ile ilgili, edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz…

Bu mübârek gecede, diğer mübârek geceler gibi, Kaza Namazları kılmalı, Kur’ân-ı Kerim ve ilmihal okumalı, tevbe ve duâ etmeli, din kardeşlerimizi, salih akrabaları ve varsa alimleri ve Allah dostlarını ziyaret etmeli, fakirleri sevindirmeli, dünya ve âhiret saadeti için, bütün Müslümanlara duâ etmeli, Mirâc Gecesi’ni ibadetle geçirirken, gündüzünü de (bugün) Oruç’la geçirmelidir.

Sevgili okurlarım…

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez.

Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek Mirâc Kandili gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle,  Mirâc Kandilinizi kutlarım.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ