Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Vali Osman Kaymak ,”İnsanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi sürekli ilerleme içindedir.

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘14 MART TIP BAYRAMI’ KUTLAMA MESAJI

Vali Osman Kaymak ,”İnsanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi sürekli ilerleme içindedir. “Önce insan“ anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın en temel şartıdır ”dedi.

Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlarına zamanında ve yeterli sağlık hizmeti verebilmesidir vurgusu yapan Vali Osman Kaymak ,”İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür” dedi.

‘TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DÜŞMEKTEDİR’
Samsun ilimizin sağlık hizmetlerinde ortalama standartların üstünde olması, sağlık çalışanlarının övünç vesilesi olduğunu hatırlatan Vali Kaymak,” Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. İnsan ve toplum sağlığını korumak, gece gündüz demeden şartlar nasıl olursa olsun, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için büyük bir fedakârlık gösteren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler” diye konuştu.

‘14 MART TIP BAYRAMINI KUTLUYORUM’
Şüphesiz vatandaşlarımızın da her koşulda sağlık hizmeti veren personele karşı, daha anlayışlı ve duyarlı olmaları büyük önem taşımakta sözlerine ekleyen Vali Kaymak, ”Bu vesileyle, kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya vakfetmiş, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum ”şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ