Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YABANCI KONUKLAR SAMSUN’A HAYRAN KALDI

Samsun Canik Başalan Cumhuriyet Ortaokulu KA229 Okullar Arası Hareketlilik Erasmus Projesiile Polonya, Fransa, İtalya ve Romanya’dan gelen misafirler Samsun’a hayran kaldı.

YABANCI KONUKLAR SAMSUN’A HAYRAN KALDI

Başalan Cumhuriyet Ortaokulu’nun dahil olduğu “Realizing Excluded Students By Smart Strategies” isimli KA229 Okullar Arası Hareketlilik Erasmus Projesinin ilk toplantısı Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

DERSLERE KATILMASINI VE ÖZGÜVENLERİNİN GELİŞMESİNİ SAĞLADI
Proje kapsamında öğretmenlerin “Çevre Kirliliği”, “Kesirli İfadelerin Dönüştürülmesi”, “Hücre ve Organeller” gibi farklı alanlara ait çeşitli konularda işbirlikçi öğrenme tekniğiyle derslerini işlemesi; öğrencilerin dersleri daha iyi kavramasını, bir konuda yardımlaşarak bir ürün ortaya çıkarmasını, bir konuya farklı açılardan bakabilmesini, dezavantajlı öğrencilerin de derslere katılmasını ve özgüvenlerinin gelişmesini sağladı. Polonya, Fransa, İtalya ve Romanya’nın ortak olarak katıldığı projede öğretmen ve öğrencilerin işbirlikçi çalışma teknikleri ile hazırladıkları çalışmalar yurt dışından gelen misafirler tarafından yoğun ilgi gördü.

AVRUPA ÜLKELERİNİN EĞİTİM SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLGİ EDİNDİLER
Yapılan çalışmalara proje ortaklarının da katılması etkinlikleri daha renkli ve ilgi çekici hale getirdi. Bu proje ile öğretmen ve öğrenciler kültürler arası etkileşim gerçekleştirmelerinin yanı sıra eğitimde kullanılan farklı yöntem ve teknikler konusunda da deneyim kazandılar. Farklı Avrupa ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında bilgi edindiler. Proje ortağı ülkelerden gelen misafirler, yapılan gezilerle şehrimizin tarihini, güzelliklerini ve kültürel değerlerimizi görme ve tanıma imkânı buldular ve ayrıca Türk mutfağına ait geleneksel yemeklerimizi tattılar.

ÜLKELER ARASI BİRLİKTELİK BAĞLARINI DAHA’DA GÜÇLENDİRDİLER
Hazırlanan proje sayesinde okullar arasında farklılıklar ve benzerlikler analiz edildi. Farklı kültürlerin ortak bir noktada ve vizyonda buluşabildikleri görüldü. Projenin, mayıs ayında İtalya’da gerçekleştirilecek olan ikinci hareketliliğine Canik Başalan Cumhuriyet Ortaokulu’ndan 2 öğretmen ve 5 öğrenci katılacak.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ