Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN EDİS: ‘HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Vezirköprü Adayı İbrahim Sadık Edis

BAŞKAN EDİS: ‘HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Vezirköprü Adayı İbrahim Sadık Edis,”İstiklal Marşı 98 yıl önce yazılsa da idealleri, hedefleri bakımından aslında milletimizin tarihi kadar köklü; ufku, kapsayıcılığı, kurucu metin vasfıyla geleceğimizi şekillendirecek kadar yenidir” dedi.

Belediye Başkanı ve AK Parti Vezirköprü Adayı İbrahim Sadık Edis, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Milletimizin onurlu mücadelesi ve vatan sevgisi, bağımsız bir ülke, hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 98’inci yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

‘MİLLETİN YENİDEN VAR OLMASI’
Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir vurgusu yapan Başkan Edis. “İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir. İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen, ömrünü vatana, millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri almasının yanı sıra her kıtasında iman tazeleten, her mırrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir” diye konuştu.

‘HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ’
Türk Milletini ortak değerler ve düşünce düzleminde buluşturan İstiklal Marşımız ve sahip olduğumuz her değer bağımsızlık mücadelesinin izlerini taşıdığını ifade eden Başkan Edis,” Bize ve genç nesillerimize düşen en temel vazife de bu mücadeleyi daima diri tutmak ve gelecek nesillere aktarılması için mücadeleyi sürdürmektir. Yüce Allah’tan bu Millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmamasını niyaz ediyor, İstiklal Marşımızın TBMM’de kabulünün 98’inci yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı şükran ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ