Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Başkan ALAÇAMLI’DAN’ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

Başkan ALAÇAMLI’DAN’ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

Başkan ALAÇAMLI’DAN’ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

Başkan ALAÇAMLI’DAN’ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

 

 

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim ALAÇAMLI 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıl dönümünü kutlayan ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anan, Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim ALAÇAMLI İstiklal Marşının bu milletin Kurtuluş Savaşında yazdığı destanın satırlara dökülmüş halini yansıttığını dile getirdi.


Başkan ALAÇAMLI
, “Kurtuluş Savaşı’nda vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır.

Bundan 98 yıl önce Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşımız, kabulünden sonra da dalga, dalga yurdun dört bir yanına yayılarak, en zor ve çetin dönemlerde bile milletimize ilham kaynağı olmuştur.

 

Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yıl dönümünü ve milli marşımızın yazarı üstad Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ