Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

DR. ŞAFAK AYGÜL: “GÜÇLÜ, KENDİNDEN EMİN VE CESUR OLUN!”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Özel MediBafra Hastanesinde, hastanenin Genel Müdürü Şafak AYGÜL, hastanede çalışan görevli personelle bir araya gelerek, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Özel MediBafra Hastanesinde, hastanenin Genel Müdürü Şafak AYGÜL, hastanede çalışan görevli personelle bir araya gelerek, Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

Öte yandan, Özel MediBafra Hastanesi Genel Müdürü, Nükleer Tıp Uzmanı, Dr. Şafak AYGÜL, Özel MediBafra Hastanesinde çalışan kadınlara, işlerinde nasıl başarılı olacaklarının mesajlarını verdi.

İŞTE ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ NÜKLEER TIP UZMANI DR. ŞAFAK AYGÜL’ÜN, HASTANEDE ÇALIŞAN KADINLARA, UNUTAMAYACAKLARI ÖNEMLİ MESAJLARI;

 1. Ne olursa olsun per etmeyin, gerektiğinde yardım alın ve en zor şartlarda bile işinizde tebessüm etmekten vazgeçmeyin.
 2. İşinizdeki becerilerinizi geliştirmek için kendinize yatırım yapın, yaptıklarınızın herkesinkinden farklı olduğuna emin olun.
 3. Çalıştığınız yerde kendinize güven duyun, İnandığınız şeyi yapmanız için süper güçlere sahip olmanız gerekmiyor.
 4. İşinizde yaptığınız işi çok sevmeniz gerekir. Bunu bir düşünün. Yaptığınız şey sizi heyecanlandırdığında ve size enerji verdiğinde motivasyonunuzda artar.
 5. Unutmayın! Başarıya giden yol uzundur ve kendine özgü inişleri ve çıkışları vardır.
 6. Önemli olan işinize ve görevinize odaklanmanızdır. Uzun vadeli işinizdeki hedeflerinizi kendinize hatırlatın ve gerektiğinde hedeflerinizi yeniden gözden geçirin.
 7. Hastanede bir problemle karşılaştığınızda bir sayfa kağıt alın ve muhtemel çözümleri düşünmeye başlayın. Aklınıza gelen bütün çözümleri bu kağıda yazın. Bu arada beyninizi boşaltmaya çalışın.
 8. Unutmadan! Her şeyi bilmediğinizi kabul etmekten korkmayın. Zayıf yönlerinizin neler olduğunu bilmeniz ve bunları iyileştirmek için çaba göstermeniz oldukça önemlidir. Yeteneklerinize güvenseniz bile her zaman becerilerinizi geliştirmenin yollarını arayın.
 9. Dahası, etrafınızdaki insanlardan mümkün olduğunca çok şey öğrenin, bilgi birikiminizi arttırmak için kitaplar okuyun ve kişiler arası iletişim becerilerinizi vede karar verme yeteneğinizi geliştirin.
 10. İlginizi dağıtan şeylerden uzak durun. Bir işe %100 konsantre olmak bazen zordur ancak en iyisini başarmak istiyorsanız ilginizi dağıtan şeyleri minimize etmeniz gerekir.
 11. Etrafınızda ve yakın çevrenizde başarılı insanlar olsun. Etrafınızın hem fikir olduğunuz insanlarla çevrili olması çıtayı yükseltmenizi sağlar ve motivasyonunuzu arttırır.

Son olarak;

Başarılı bir iş insanı olmak demek, riskler almak, kendini zorlamak ve korkusuz olmak anlamına gelir. Sizlerin bireysel başarıları kendinize olan güveninizi artıracaktır. Ve daha fazlasını başarmanız için sizi cesaretlendirecektir. Bir şeyler planlandığı gibi gitmese bile bu, dünyanın sonu değildir. Çünkü bir sonrakinde daha iyi iş çıkarabilirsiniz.

GÜÇLÜ, KENDİNDEN EMİN VE CESUR OLUN!

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ