Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

VALİ OSMAN KAYMAK’IN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Vali Osman Kaymak ,”Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezinde yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz feragat ve fedakârlıkların en yücesini yapmıştır ”dedi.

Sadece ev hayatında değil iş hayatında ve sosyal hayatta da kendini ispat etmiş olan kadınlarımız Cumhuriyetimizin kuruluşunda da önemli misyon üstlenmiştir vurgusu yapan Vali Osman Kaymak,” Bağımsızlığa giden yolda cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele vererek erkekler ile beraber omuz omuza etkin görevler almışlardır ”dedi.

‘VERİLEN DEĞERİN BİR GÖSTERGESİDİR’
Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını, sen omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. Sözünü hatırlatan Vali Kaymak,” Kadınlarımız, savaş hayatında, tarım hayatında, maişet hayatında erkeklerimizle, yarım adım geride kalmayarak yürüdüler’ sözü de kadınlarımıza verilen değerin bir göstergesidir. Hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların hak ettikleri konuma gelmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin mutluluğunun ve başarılarının ilk şartıdır” diye konuştu.

‘PEK ÇOK FAALİYET YÜRÜTÜLMEKTEDİR’
“Devlet olarak son yıllarda kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile birlikte kadınlarımızın her açıdan desteklenmesi amacıyla ortak projeler ve çalışmalar yürütmekteyiz ”diyen Vali Kaymak,” Kadınlarımıza girişimcilik alanında her türlü destek sağlanmakta, bu çerçevede ilimizde pek çok proje ve faaliyet yürütülmektedir. Hayatımızın doğumdan ölüme kadar olan her anında, varlıklarıyla onurlandığımız, başta şehit, gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, sevginin, şefkatin ve fedakârlığın simgesi olan tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ