Sönmezler Fırın
Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

TÜRK KIZILAY’I CANİK İLÇESİ OKULLARINDA

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “İlçemizde bulunan Dev Geriş ve Düvecik İlkokulu, nu Gençlik Kolları ile birlikte ziyaret ederek, öğrencilerle hediyeler dağıttık ”dedi.

TÜRK KIZILAY’I CANİK İLÇESİ OKULLARINDA

Canik İMKB Anadolu Lisesi Okul Bünyesinde gıda toplayarak Canik Türk Kızılay’ı ile iş birliğinde bulunarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere teslim ettiler. Canik Şube Başkanlığı gıdaların tanzimini yaparak yine okul bünyesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere teslim aldı. Türk Kızılay Gençlik kollarının katılımı ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile okullar ziyaretler tamamlandı.1868 de kurulan hilal-i Ahmer in bugün ki adıyla Türk Kızılay’ı Derneği 150 yıl önce yanan ateşi söndürmemeye gayret ediyor.

 

GENEL KURUL BİTTİ İŞE DEVAM

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi 4’üncü Olağan Genel Kurulumuzu tamamladıktan sonra asıl işlerinin eğitimde yapılması gerekilen çalışmaları devam ettirmek amacıyla tekrar sahalara döndüklerini vurgulayan Başkan Hatice Örs,” Bu hafta geleceğimiz olan öğrencilerimizin bulunduğu Dev Geriş ve Düvecik ilkokullarını ziyaret ettik. Cam sakisi çoban armağanı olan hediyelerimize ulaştırdık. Paylaşmanın en güzel örneğini gösteren Canik İMKB Lisesi öğrencileri kendi aralarında topladıkları gıdaları tanzim edilmek üzere teslim aldık. Kolilerde gıdalar gönüllülerimiz tarafından paketlenerek tekrar okulda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacaktır. Öğrencilerimizin paylaşmayı bilmeleri ve bizlere destek vermeleri bizleri gururlandırıyor. 150 Yıl önce yanan ateşi söndürmeden devam ettirmek bizlerin vazifesi ben ve ekibim bu can bu bedende oldukça faaliyetlerimiz devam edecektir. Bizlere destek veren başta Canik Kaymakamlığına, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve ayrıca Canik İMKB Lisesi ’nede teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ