Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

POSTACIDAN, YILPORT SAMSUNSPOR’A MORAL VAR

POSTACIDAN, YILPORT SAMSUNSPOR’A MORAL VAR

POSTACIDAN, YILPORT SAMSUNSPOR’A MORAL VAR
PTT Çalışanları Dayanışma Derneği, Yılport Samsunsporu ziyaret ederek Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan taraftarlar futbolculara yazdıkları mektupları getirerek moral verdi.
PTT  Çalışanları Dayanışma Derneği Genel Baskanı Onur Karagöl, Genel Baskan Yardimcisi Yüksel Kudak ve dernek üyeleri Derya Zengin, Duygu Ince, Abdurrahman Yilmaz ve Yasin Bedir’in baslattiklari kampanya çerçevesinde Ari’nden, yurtdışından ve Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan Yılport Samsunsporlu taraftarların başkan İsmail Uyanık, Teknik Direktör İsmet Taşdemir, teknik heyet ve futbolculara yazdıkları moral mektuplarını Nuri Asan Tesisleri’ne gelerek idman öncesi verdi. Mektupları alan teknik heyet ve futbolcular taraftarlara tesekkür ederken, kendisine gelen mektubu okuyan Baskan İsmail Uyanık ise duygulandı.
BASKAN’A MEKTUP
Kıymetli İsmail Uyanık Başkanım; Köklerini Samsun’a salip, dallarini Koceli’ye uzatan Samsunlu bir evlat olarak, modern çagin hissiz imkanlarini ardına birikip, kalemini sevdasına kavuşturarak hissiyat çağının fermanı bir mektupla size hitap etmenin onurunu yaşıyorum.Ne hissettiğini bile bilmeyecek kadar küçük yaslarda, Samsun’un emek kokan sanayi sokaklarinda, arkadaşımın yaptığı enfes ortayla gelen plastik topu is yeri kapisinin çatalına gönderirken gelen gol sesi, tüm sanayiyi ayağa kaldırmaya yetmişti. 19 Mayıs Stadyumundan gelen bu ses komsusunu hiç rahatsiz etmiyor, aksine ona bayram havası yasatıyordu.
Çünkü sanayinin bütün çocukları da komsusunun evinde maç izliyordu. Bize de kiyilamazdi elbet. ‘Hadi gidin çocuklar’ seslenişi bizim için adeta bir fermandı. Koşuyor muyduk, uçuyor muyduk, bunun en iyi sanayi sokakları bilirdi. Kimseyi ayırmaya gönlü olmayan çevre duvarların açık tellerinden sıyrılmak bizim için en güzel kaçış aniydi. Elimizden kimse tutmaz, kimsenin de gözü arkada kalmazdı.
Samsun’un evladına kimse bir sey yapmaz, yapamazdı. Kapımı? Pala bıyıklı polis amcanın ‘geçin çocuklar’ demesiyle hemen kesilirdi biletlerimiz. Yeşil rengin nasıl bu kadar göz alabildiğini biz bu yeşil sahada görmüştük. Kopacak fırtınayı haber veren uğultuyu kulaklarımız ilk orda duymuştu. Ayakta tutmak için miydi buz gibi tastan oturaklar; dilleri olsaydı da konuşabilselerdi
Muazzamlıktan dönerdi de basımız, gözümüzü toptan başka bir yere ayıramazdık. Ah orda biz olacaktık! Nasıl da doksana çakardık. Anlayacak yasta değildik belki, ama Samsunlu olduğumuzu ilk orada hissetmiştik. Futbolun sadece futbol olmadığını ilk gol sevincinde tanımadığımız ağabeylerimize sarılırken anlamıştık.
Samsunspor’un da sadece bir futbol kulübü olmadığını; sokaklar inlediğinde, statlar gürlediğinde, üzerindeki armaya tir tir titreyen kalbimize elimizi koyduğumuzda anlamıştık. Üzerinden yillar geçti. Nesiller degisti. Birçok sey de tarih oldu. Ama bir sey hiç degismedi: Çocukluğumuzun ilk maçında 19 Mayis Stadyumundan galibiyetle ayrilirken, maçin sonunda o çocuklara el sallayan bir baskan vardi ve yine o başkan Samsunspor’un başında.Kiymetli Baskanim;Tarih sizi çağırdı, kosarak geldiniz.  Samsun’un evlatlarına söyleyin iz! Tarih simdi de Samsunspor’u çağırıyor. O çocuklar şampiyonluğun ardından yine el sallamanızı bekliyor. Saygı ve sevgilerimle…
Mustafa Bayraktar O çocuklardan sadece birisi 06.02.2019 – Kocaeli
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ