Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSMAİL KADIOĞLU: “ BİZ SADECE BAFRA’YA DEĞİL, TÜM BÖLGE HALKINA HİZMET VERİYORUZ”

İbrahim ALAÇAMLI yazdı…

Bugün Samsun’umuzun güzel ilçesi Bafra’da, Özel MediBafra Hastanesinde, MediBafra Hastanesinin düzenlediği Basına verilen yemekte bir araya geldik…

Bu yemeğe Bafralı basın mensupları bizzat katıldılar.

Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeleri, burada basın mensupları ile bir araya gelerek, hem öğle yemeği yediler hem de Hastanede yapılan Sağlık Hizmetleri hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulundular.

Basına verilen yemekte, basın mensuplarına hitaben konuşan Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. İsmail KADIOĞLU, kuruldukları ilk günden bu yana uzman, deneyimli kadrosu ve güler yüzlü personelleriyle, hastalara huzurlu bir ortamda hak ettikleri sağlık hizmeti vermeyi amaçladıklarını söyleyerek, “Branşlarında tecrübeli doktorlarımızla beraber dün olduğu gibi bugün ve yarın da halkımıza sağlık hizmetleri vermeyi sürdüreceğiz.” Dedi.

Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. İsmail KADIOĞLU, Hastanede düzenlenen programda konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Hastane olarak 2009 yılında hizmete girdik. Yaklaşık 10 yıldır görevimizi konusunda uzman, deneyimli kadromuzla en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyoruz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda sürdürüyoruz.

Son zamanlarda özellikli ünitelere yönelik sizlerin de malumu olduğu üzere birçok yatırımlar yaptık. Bu yatırımlar sonucu uyku laboratuarı ve Nükleer Tıp Ünitesi halkımıza hizmet vermeye başladı. Tüm bu hizmetlerin yanında aylık 100 den fazla doğum yapılan Hastanemiz “BEBEK DOSTU HASTANE” ünvanını almış, “ANNE DOSTU HASTANE” olabilmek için de gerekli çalışmalara başlamıştır.

Hastanemiz Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Yoğun Bakım hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı açıp Türkiye’nin dört bir yerinden gelen sağlık personellerine eğitim vermiştir. Bunu da siz saygı değer Basın mensupları haber yapmıştınız. Yakın bir zamanda da yine bir ilki gerçekleştirerek bir başka eğitim programı açmayı planlıyoruz. Sonuç olarak MediBafra Hastanesi Ailesi olarak halkımıza en iyi şekilde hizmet vererek bölgemizin en iyi Özel hastanesi olmak yönünde emin adımlarla ilerliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

KADIOĞLU: “ BİZ SADECE BAFRA’YA DEĞİL, TÜM BÖLGE HALKINA HİZMET VERİYORUZ”

Sağlıkta değişim ve dönüşümün hız kesmeden devam ettiğini ve sağlıktaki gelişmelerin Bafra’mız adına gurur verici olduğunu sözlerine ekleyen Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. İsmail KADIOĞLU,

“Biz sadece Bafra’ya değil, bölgemize de Hastane olarak hizmet veriyoruz. Hastalarımızın en az yüzde 25’ i Sinop ve civarından gelen hastalardır. Bu nedenle Bafra’mızda sunulan sağlık hizmetlerinin kalıcı olması, kaliteli olması için gece gündüz demeden çalışmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmalardan bir an bile ödün vermeden en üst seviyede sağlık hizmetini İlçemize, yakın ilçelerimize ve hatta yakın illerimize sunmaya gayret ediyoruz. Bilhassa son yıllarda Hastanemizde Tıbbi Tesisat ve Donanımlar, Fiziki Gelişmeler, Revizyonlar, Yeni Yoğun Bakım Üniteleri, en Üst seviyede Ameliyathaneler, konusunda tecrübeli uzman hekimler ve yardımcı sağlık personelindeki artışların yanı sıra, büyük kitlelere sağlık hizmeti vermekteyiz. Hastanemizde sağlıkta gelinen bu noktada, bu büyük başarıda çok ciddi katkıları olan başta Hastane personelimize, saygı değer Bafra ve bölge halkımıza bilhassa teşekkür ediyoruz. Ayrıca 365 gün 24 saat, eşinden çocuğundan fedakarlık yaparak gece gündüz demeden Hastanemizde sağlık hizmetlerinin en üst seviyede verilmesi için gayret sarf eden tüm sağlık çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

İŞTE ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİNİN GURUR TABLOSU

Yatak Sayısı 2009’ da 94 iken 2019 yılında bu sayı 152 ye yükseltildi.

Yoğun Bakım Yatak Sayısı 2009 senesinde 16 iken, 2019 yılında 65 oldu.

Hekim Sayısı 2009 yılında 21 iken, 2019 yılında 44 rakamına ulaştı.

Pratisyen Hekim 2009 yılında 5 idi, 2019 yılında 8 oldu.

Hastanemizde 2009 yılında toplam çalışan Personel sayısı 250 iken, bu rakam 2019 yılında 410 ‘ a yükseldi.

Bakın bu rakam iyi bir rakam…

Örneğin asgari ücretliler Hastanede brüt 2558 tl alıyor…

Şöyle bir bakarsak, Özel MediBafra Hastanesini “BACASIZ FABRİKA OLARAK NİTELENDİREBİLİRİZ”

Dile kolay…

Bugün burada 410 kişi ekmek yiyor…

Elde ettikleri kazançla da Bafra ekonomisine katkıda bulunuyor…

Öte yandan Özel MediBafra Hastanesi yeni bir projeyi daha bünyesinde Bafra halkının hizmetine sundu.

Nükleer Tıp Merkezi Ünitesi bugün MediBafra Hastanesinde hastalarını bekliyor…

Yeni açılan Diğer Birimler ise sırası ile;

Uyku Laboratuarı

Alternatif Tıp

Kupa

Ozon

Nöroterapi

Botoks

Bu arada Özel MediBafra Hastanesinin şu anki aktif Poliklinik sayısı tamı tamına 28’ dir.

 

BİZLER DE MEDİBAFRA ÇALIŞANLARINI TEBRİK EDİYORUZ

Sevgili okurlarım…

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı olarak, bendenizin hemen yanında Başkan Yardımcılarım Adem Dilek ve Harun Şen’ in yanında, editörüm Mehmet Kaba ve Muhabirim Musa Aydın’ da yemekte hazır bulundu.

Ben İbrahim ALAÇAMLI olarak, neden çalışanları tebrik ediyorum dedim…

Zira yemek öncesi Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. İsmail KADIOĞLU şu cümleleri kurarak şöyle demişti;

“Bizler 18 Doktor arkadaş bir araya gelerek MediBafra Hastanesini, Bafra halkının hizmetine sunduk. Teşbihte hata olmasın ama çoğu Hekim kazandıkları para ile ev, araba alabilmenin çabası içerisinde iken, bizler paramızı ve bütün gücümüzü Bafra için ortaya koyduk. Ve bugün burada 500’ e yakın personel ekmek yiyor.” Demişti.

Ben böyle vefakar, objektif, hoş görülü Doktorlarımızı nasıl tebrik etmeyeyim…

Hepsinin tek tek gözlerinden öpüyorum…

 

YÖNETİM KADROSU DA BİZİMLE BİRLİKTE OLDULAR…

Kısacası bugün ki toplantıya Basın mensuplarının dışında,

Özel MediBafra Hastanesi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Yönetim Kurulu Başkanı
Uzm. Dr. İsmail KADIOĞLU

 

Orotopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Op. Dr. Mustafa KARA

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Yönetim Kurulu Üyesi
Op. Dr. Ertan ÖDÖL

Üroloji Uzmanı Bevliyeci
Yönetim Kurulu Üyesi
Op. Dr. Hacı Bekir GENİŞER

Nükleer Tıp Uzmanı
MediBafra Hastanesi Genel Müdürü
Uzm. Dr. Şafak AYGÜL

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı
MediBafra Hastanesi Baş Hekimi
Uzm. Dr. Figen LOKUMCU

MediBafra Hastanesi
Genel Müdür Yardımcısı
Hıdır ARSLAN

bizzat katılımda yer aldılar…

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ