Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖNE ÇIKARACAK ŞEKİLDE GELİŞMESİNİ ÇOK İSTİYORUZ

ÖNE ÇIKARACAK ŞEKİLDE GELİŞMESİNİ ÇOK İSTİYORUZ

ÖNE ÇIKARACAK ŞEKİLDE GELİŞMESİNİ ÇOK İSTİYORUZ
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3’üncüsü kez düzenlenen ‘Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ kapsamında Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya ve Ev Elektroniği stantlarının bulunduğu fuarın açılışını gerçekleştirdi.
31 Ocak-03 Şubat tarihlerinde açık kalacak olan 3’üncü EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış törenine ayrıca, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı
‘YAPILMASINA VESİLE OLMAYACAK’
Açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarda Karadeniz Bölgesi’ndeki firmaların yer aldığı ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Evlilik öncesindeki hazırlıkların rahatlıkla yapılacağı fuarımız, Karadeniz bölge ekonomisinin ve iç ticaretin hareketlenmesine katkı sağlayacaktır. Yalnızca ticari bağlantılar yapılmasına vesile olmayacak, yeni trendler ile bu ürünlerin modasının en yeni ve en güzel ürünleri de beğeniye sunulacak” diye konuştu.
 ‘ESKİ FUAR GÜNLERİNE KAVUŞMAMIŞ’
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fahri Eldemir’in ardından bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır ise, “TÜYAP bu fuar alanını çalıştırmaya başladığı günden itibaren, Samsunumuz eski fuar günlerine kavuşmamış olsa bile o yönde ivmesi her geçen gün hızlanıyor. Ben TÜYAP yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
‘BİZLERİ OLDUKÇA MEMNUN EDİYOR’
Açılış töreninde CHP Samsun Milletvekili Namık Kemal Zeybek’in ardından yaptığı konuşmada, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nin Samsun’un ticari ve ekonomik yönden kalkınmasına büyük katkılar sağladığına dikkat çeken Vali Osman Kaymak, “Bir buçuk yıllık Samsun Valiliğim görevinde burada çok güzel fuar açılışları yaptık,  çok sayıda ziyaretçi ağırladık. Ticaret erbapları ve esnaflar burada ürünlerini sergilediler. Bu fuarın Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırıldıktan sonra işletmesinin TÜYAP’a verilmesi ve TÜYAP’ın da gerçekten çok başarılı fuarlar yapması bizleri memnun ediyor. İnşallah fuarı geliştirmek istiyoruz. Biliyorsunuz Samsun bir fuar kentiydi. Geçmişteki Samsun Fuarları 1-2 ay sürerdi ve İzmir ile birlikte en çok ziyaret edilen fuardı. Biz tekrar bu fuarlarla eskiden olduğu gibi Samsun’un bir fuar kenti olma özelliğini öne çıkaracak şekilde gelişmesini çok istiyoruz. Şu an için binalar yetersiz olabilir ama ilerleyen zamanlarda fuarımızı büyütme imkanımız ve bunun için bütçemiz var. Ortaklarımızla birlikte mevcut binamıza ilaveten yeni binalar, yeni holler ve salonlar yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
KÖKSAL ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ