Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İSMAİL UYANIK: BAŞARILI OLMAYA MECBURUZ

İSMAİL UYANIK: BAŞARILI OLMAYA MECBURUZ

İSMAİL UYANIK: BAŞARILI OLMAYA MECBURUZ

İSMAİL UYANIK: BAŞARILI OLMAYA MECBURUZ

Önemli açıklamalarda bulunan Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu  Başkanı İsmail Uyanık,”Verlilen devre arasında yaptığımız hazırlık maçlarında iyi sonuçlar almamıza rağmen  ‘Amed’ maçında istenilen sonucu alamadık “dedi.
SEVDİĞİM HOCALARDAN BİRİSİ OLDU
Teknik adam değişikliğine değinen Başkan Uyanık, “Lig bitince değerlendirme yaptık. Taner Taşkın çalışkan, zeki ve dürüst bir insandı. Kirlenmiş futbol endüstrisi içinde menfaat ilişkilerine bulamayan, menajerlerden komisyon peşinde olmayan, inançlı adaletli düzgün bir arkadaşımızdı. Çalıştıklarım içerisinde en sevdiğim hocalardan birisi oldu. İyi bir dost kazandık. Hocaya kolaylık olsun diye teknik kadroya takviyeler yaptık. Yücel hocamız da teknik ekip de yer aldı. Birinci devrede eksiklikleri beraberce giderirler diye düşündük. Süre de kısaydı, güzel kamp yaptık. İyi hazırlık maçları oynadık. Herşey hazırdı. ‘Amed’de de iyi bir başlangıç yapacağız’ dedik.Amed maçındaki kötü futbol ve mağlubiyet zaten devre boyunca dolan bardağı taşırdı. Baktık ki bir beyaz sayfa açmak önemli. İnsanlar bazen yenilenmek istiyor. Denizli, Sakaryaspor, Osmanlıspor bunlara güzel örnek” dedi.
BÜYÜK PARALAR KAZANDIRMIŞ BİRİSİ
Amed yenilgisinden sonra olayların kendilerini değişikliğe ittiğini söyleyen Başkan Uyanık, “Ertuğrul Sağlam, İrfan Buz, Yalçın Koşukavak ve İsmet Taşdemir ile konuştum. Onların içinde İsmet hocamızla anlaştık. Artık önümüzdeki 15 haftada bu değişiklik işe yarar. Ertuğrul Sağlam’ın, futbolculuğu döneminde Samsunspor’a büyük hizmetleri oldu.Gitme dediğimiz zaman serbestçe Beşiktaş’a ve Trabzonspor’a gidebilecekken, gitmemiş kalmış. Bir sene sonra büyük paralar kazandırmış birisi. Yıllar sonra geri dönerken bir telefonumuzla geri dönen bir futbolcuydu. Samsunspor tarihinde çok iyi oyuncular var. Futbol hayatları bitince bazılarının dik duruşu sönüyor, menfaat için her yere yanaşmaya çalışan insanlara dönüşüyorlar. Futbolculuktan sonra da hiçbir Samsunluyu kendisine mahcup etmeyecek bir insan. Bize karşı da buydu” diye konuştu
SAMSUNSPOR’A ZARAR GELMESİNİ İSTEMEDİ
Yılport Samsunspor kendi bütçesiyle, gücüyle antrenör aradığını dile getiren Başkan Uyanık,” Biz kimseye bedava hocalık teklif etmeyiz. Bir teklif sunduk anlaşamadık. Ertuğrul hoca Samsunspor’a zarar gelmesini istemedi.Bu lig farklı bir lig, bu ligin hocası olmak lazım. Bu ligde oynayan futbolcular bu lige ait. Ertuğrul hoca hiç alt liglerde görev yapmamış, haliyle oyuncuları tanımıyor. Baktı ki bizim hedefimiz bir an önce buradan çıkmak. Camianın hassasiyetini ve dostluğunu göz önüne alarak teklifi kabul etmedi. Belki yıllar sonra bir birliktelik olabilir! Bizim sezon başındaki tercihlerimizden bir tanesi Yalçın Korukavak ve İsmet Taşdemir’di. İsmet hoca kongreden önce Ümraniyespor’la anlaşma sağlamıştı. Ben göreve geldikten sonra Ümraniye’yle görüştüm ‘bize lazım uzun vadeli projemiz olacak’ dedim bırakmadılar. Bu ligleri bildiği için istiyorduk. Göksel yaşasaydı bu kadronun içinde tabi ki olacaktı.Ben başkan değilken bile ‘sen futbola dönsen de beraber olsak’ diyen bir  arkadaşımızdı” dedi.
KARAMSAR TABLODA BUNU YAPAMADIK
Fakat çok trajedik bir olay. Geçen hafta Amed Sportif Faaliyetleri mağlubiyeti ve üstüne Göksel’i kaybetmemiz çok kötü bir haftayı geçirdiklerini vurgulayan Başkan Uyanık,”Her şey bir anlamda anlamını yitirdi. Hatta Diyarbakır’dan sonra Taner hocayla yolları ayırmaya karar vermiştim. Göksel rahmetli olmasaydı Taner hocanın Gümüşhane maçının son maçı olduğunu kamuoyuyla paylaşıp kendisini medeni bir şekilde uğurlamak istiyordum. Ama o şaşkınlıkla ve karamsar tabloda bunu yapamadık. Taner hoca kendi kapasitesi ve bilgisi doğrultusunda elinden geleni yaptı.Hocaların arkasında durmak doğru bir şey. Geçmiş başkanlık dönemlerinde hoca değişikliklerinin çok önemli katkılarda bulunduğunu görmedim. Beki daha kötüye gitmeyi engellemiştir. Bu yıl beklenti çok yüksek. Puan olarak çok puan alsak bile bunun dışındaki beklentilerimiz yerine gelmedi”ifadelerini kullandı.
‘GEÇMİŞTEKİ KÖTÜ GÜNLERİ ATLATTIK
Maddi anlamda Yüksel Yıldırım’ın müthiş performansıyla hiçbir zaman bu kulübün yaşayamayacağı ekonomik disiplin yapıyoruz vurgusu yapan Başkan Uyanık,”Beklentilerimiz de daha yüksek. Aslında baktığımız zaman Samsunspor’un çöktüğü yerden kalkışı söz konusu. Bir sürü çok güzel şeyler söz konusu. Biz Samsunspor’un geleceğini kurtarıyoruz. Biz 8-10 cephede savaşıyoruz. Bunların 7-8 tanesinde kulübümüzün geleceğini kurtarmak, aşağı liglere düşmesini engellemek, kendimizi ve armamızın tarihe karışmasını engellemek adına, Samsunspor’un hayatını yaşamasını uzattık. Artık ‘neden kötü oynuyoruzu’ tartışır hale geldik. Geçmişteki kötü günleri atlattık ve algıyı değiştirdik. Artık sadece Samsunspor’la birlikte konuşulması gerekenler konuşuluyor. Biz bunu başardık. Bu hoş bir şey. Tahtayı açamayan, paraşütsüz düşen bir takım hüviyetinden kurtulduk. Burada önemli olan ‘geliyoruzu’ geciktirmemek. Son dakikaya kadar şampiyonluk için gayretimizi göstereceğiz şeklinde konuştu.
HERKESİ AYNI ANDA MUTLU EDEMEYİZ
Bu takım sahada başarılı olamasa bile artık başarıdır  Bu takım ayakları yere basan, itibarını eri almış, kendini sevenlerin eğilmiş kafalarını kaldırmış, sosyal sorumluluğunu yerine getiren altyapıya önem veren bir kulüp haline geldiğini söyleyen Başkan Uyanık,”Futbolda tabi ki günlük başarılar ön planda ama bizim için diğer işler de önemli. Geçmiş oyuncularımızla şu anda bir kalkışma yapmak çok önemli. Futbol bir adamın hayat tarzını gösterir. Eski oyuncunun her şeyini biliyorsun ve daha uyumlu oluyorsun. İsmet hocaya da bu anlamada çok güveniyoruz. Ben Samsunspor’dan oyuncularımızın ayrılmak isteyeceğini düşünmüyorum. Samsunspor’un kadrosu alternatifli ve kalabalık. Herkesin bir düşüncesi var ama kendi bildiğimizi yapacağız. Herkesi aynı anda mutlu edemeyiz. Yaşamımızı, paramızı, zamanımızı bu işe koyduk. Başarılı olmaya mecburuz. Taraftarımız da tabi ki eleştirilerini yapacaklar bunlardan memnun oluyorum. Ama herkesin dediğini yapamayacağız” dedi.
KÖKSAL  ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ