Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

CHP BAFRA İLÇE BAŞKANI PERÇİN: “İTTİFAKTA PROBLEM YOK!”

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit PERÇİN, Bafra’da CHP, İYİ Parti arasında ittifak sağlanamadı söylentilerine açıklık getirdi.

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit PERÇİN, Bafra’da CHP, İYİ Parti arasında ittifak sağlanamadı söylentilerine açıklık getirdi.

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit PERÇİN, Haber Sitemizin Baş Yazarı İbrahim ALAÇAMLI’ ya sıcağı sıcağına yeni gelişmeleri aktararak, şöyle konuştu;

“Sayın ALAÇAMLI, Bafra’da İYİ Parti ile CHP arasında ittifak sağlanamadı haberlerine kimse inanmasın. Zira dün Samsun’da bir araya gelmemiz gerekiyordu. Ancak İYİ Parti’nin Bafra’da İlçe Başkanlığına atama yapılamadığından dolayı bugün Samsun’da bir araya gelinecek. Hem biz Bafra CHP İlçe Teşkilatı hem de Bafra İYİ Parti İlçe Teşkilatı olarak bu konuyu Samsun’da çözüme kavuşturacağız. Bizim hedefimiz, Bafra’da CHP ve İYİ Parti’nin ortak aday göstererek ittifak yapması olacaktır. Bunun dışında aksini kimse düşünmesin.” İfadelerinde bulundu.

 

RIZVAN AKSOY HANGİ GEREKÇE İLE ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ?

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Türkiye’nin çeşitli illerinde ve ilçelerinde Partiler, İttifakı gerçekleştirip ortak aday üzerinde dururken, Bafra’da CHP ve İYİ Parti bu konuya nedense bir türlü şu ana kadar çözüm bulamadı.

Öğrendiğimiz kadarıyla, biraz geç kalınsa da bugün Samsun’da her iki Partinin Yöneticileri ilde bu işe son noktayı koyacaklar.

Demek oluyor ki, Bafra’da CHP ve İYİ parti İttifak konusunu şu ana kadar bir araya gelip görüşmemişler.

“O zaman anlaşamadılar”

“Ortak aday konusunda uzlaşma sağlayamadılar” BALONUNU KİM ORTAYA ATTI?

Rızvan AKSOY, İttifakta anlaşılamadı konusunda gerçekten çekildiğini belirten bir açıklama yaptı mı?

Şayet yaptıysa, bir araya gelemeyen, görüş belirtmeyen her iki Parti Yöneticilerinin bugün bir araya geleceğiz açıklaması konusunda Rızvan AKSOY ne diyecek?

Dememiz o ki, Bafra’da ne CHP ne de İYİ Parti İttifak için dün bir araya gelmediler.

Zira İYİ Parti’nin Bafra İlçe Başkanı Zafer BEKTAŞ’ ın Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etmesinden dolayı, İlçe Başkanlığı geçici olarak boşta kalmıştı.

Bu nedenle dün Samsun’da gerçekleşmesi beklenen İttifak bir günlüğüne ertelenmişti.

Şimdi ise Bafra İYİ Parti’nin İlçe Başkanlığına İpek ÇELEBİ atandı.

İpek hanıma hayırlı olsun diyoruz.

Ancak şu bir gerçek…

Her iki Parti Seçimde İddialı bir konuma gelebilmeleri için veya Başkanlığı kazanma konusunda söz sahibi olabilmeleri için mutlaka İTTİFAK yapmaları gerekiyor…

Bunu biz değil, her iki siyasi partinin seçmenleri söylüyor…

O zaman bir an evvel İttifak sağlansın ve “ORTAK ADAY KİMSE KAMUOYUNA AÇIKLANSIN”

 

HABER:

KARADENİZ HABER
BAFRA HAVADİS

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ