Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

GELECEĞİ SORGULAYAN GİRİŞİMCİLER SAMSUN’DA

GELECEĞİ SORGULAYAN GİRİŞİMCİLER SAMSUN’DA

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 4004 – (2018) kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen Geleceği Sorgulayan Girişimciler isimli projenin açılışı Konaks Otel’de yapıldı. 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Yaman tarafından yürütülen projeye; Samsun ilinin Asarcık, Bafra, Çarşamba ve Terme ilçelerindeki okullarda öğrenim gören fen bilimleri dersi öğretmeni olarak görev yapan Zübeyde Atlı (Asarcık-Acısı Şehit Muharrem Konu Ortaokulu), Kübra Altun (Terme-İ.T.O. Şehit Kibar Korhan Koç Ortaokulu), Zehra Doğan (Bafra-Sürmeli Ortaokulu) ve Filiz Kasım (Çarşamba-Ali Fuat Başgil İmam Hatip Ortaokulu) ve 6 ve 7. sınıfta öğrenim gören 24 öğrenci katıldı.
FİKİRLERİNİ GELİŞTİREREK UYGULAMA FIRSATI BULACAK
Projenin amacı hakkında bilgilendirmelerde bulunan Doç. Dr. Süleyman Yaman “Bu projenin temel amacı; ortaokul öğrencilerine Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) temelli eğitimlerle girişimcilik, sorgulama, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulama becerileri kazandırmak ve bu becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar sağlamaktır. Bu projeye katılan öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri kazanmaları ve bu eğitime katıldıktan sonra yaşadıkları yerlerde bir farkındalık oluşturarak girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerilerini geliştirecek faaliyetleri devam ettirmeleri beklenmektedir. Öğrencilerin kendi akranlarıyla beraber geliştirecekleri bu becerileri, ekonomik katma değeri olan ürünlere dönüştürmeleri ise projenin nihai amacını oluşturmaktadır.  21-28 Ocak 2019 tarihleri arasında 8 gün sürecek projede 9 farklı üniversiteden toplam 17 öğretim üyesi tarafından eğitim verilecek” dedi.
‘PROJEDE EĞİTİM VERECEK AKADEMİSYENLER’
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yavuz Bayram, Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof.Dr .Kürşat  Demiryürek, Dr. Öğr. Üyesi Şener Şentürk, Arş. Gör. Aslı Sarışan Tungaç,   Arş. Gör. Belgin Bal İncebacak, Dr. Selime Canan, Öğr. Gör. Hiroko Kawamorıta ,Amasya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Orhan Karamustafaoğlu, Bilgi Üniversitesinden Dr. Burcu Güngör, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Yüksel Dede, Doç. Dr. Osman Çimen, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Aykut Emre Bozdağan, Hacettepe Üniversitesinden Prof. Dr. Gültekin Çakmakçı, Doç. Dr. Mustafa Serdar Köksal, Kırıkkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Oktay Akbaş, Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmet Tekbıyık. Sinop Üniversitesi’nden Arş. Gör. Gürol Yokuş ,Samsun MEB’den Erdal İncebacak. Ayrıca eğitmenlere yardımcı olmaları için OMÜ Fen Bilgisi Öğretmenliği anabilim dalında öğrenim gören 7 lisans öğrencisi projede görev almıştır.
Köksal ÖNER
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ